Osób online 1284

Mavinga mistrzem Europy

Chris Mavinga może cieszyć się wraz z Francją Mistrzostwem Europy do lat 19 zdobytym na własnym terenie. Były obrońca Paris St Germain zaliczył bardzo udane 90 minut i poszedł w ślady Fernando Torresa z 2002 roku i Alberto Aquilaniego z 2003, którzy także wygrali ten prestiżowy turniej.

Pacheco i Hiszpania byli lepszym zespołem w pierwszej połowie, a numer 47 Liverpoolu wypracował nawet pierwszego gola, perfekcyjnie podając do Rodrigo.

Hiszpania miała szanse na podwyższenie rezultatu i powinna prowadzić 2-0 trzy minuty po przerwie, jednak sekundy po zmarnowaniu świetnej okazji Francja wyrównała.

Napastnik Arsenalu – Gilles Sunu trafił do siatki, ładnie wykańczając akcję.

Francja uwierzyła wtedy, że może zdobyć kolejnego gola i 5 minut przed końcem meczu rezerwowy Alexandre Lacazette uderzeniem głową dał prowadzenie Francuzom po dośrodkowaniu Gaela Kakuty.

Podsumowując: Pacheco zakończył turniej, dorównując wyczynowi Torresa z 2002 roku (4 bramki) i może cieszyć się z nagrody od Goal.com za Gracza Tygodnia na Świecie oraz ze zdobycia Złotego Buta za najlepszego strzelca imprezy.