WHU – LFC: Ostatnich 5 meczów

Dziś późnym popołudniem na Upton Park spotkają się ze sobą drużyny West Hamu i Liverpoolu. Przypomnijmy sobie pięć poprzednich konfrontacji tych ekip na stadionie w Londynie.

West Ham 1:2 Liverpool

Kwiecień 2014

Liverpoolczycy po okropnych męczarniach zdołali zdobyć Upton Park po dwóch pewnie wyegzekwowanych rzutach karnych przez kapitana zespołu Stevena Gerrarda.

West Ham 2:3 Liverpool

Grudzień 2012

Wobec problemów kadrowych Liverpool wyszedł na to spotkanie z grającym na szpicy… Jonjem Shelveyem. Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gości za sprawą przepięknej bramki Glena Johnsona. Później z rzutu karnego wyrównał Noble, a samobójcze trafienie dające WHU prowadzenie zaliczył Gerrard. Wyrównanie Liverpoolowi w 76. minucie dał Joe Cole, zaś szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił samobój Collinsa, przy którym spory udział miał Shelvey.

West Ham 3:1 Liverpool

Luty 2011

Bramki Scotta Parkera oraz Demby Ba dały komfortowe prowadzenie Młotom do przerwy, lecz the Reds odzyskali nadzieję po trafieniu Glena Johnsona z 83. minuty. Niestety w doliczonym czasie gry Carlton Cole po ograniu Martina Škrtela świetnym uderzeniem lewą nogą obok Reiny dobił gości, wprawiając kibiców the Hammers w stan ekstazy.

Wrzesień 2009

Dwie bramki Fernando Torresa i jedna Dirka Kuyta zapewniły Liverpoolowi zwycięstwo 3:2 na stadionie West Hamu. Hiszpan zdobywając przesądzającą o wyniku bramkę uderzeniem głową na kwadrans przed końcem rywalizacji zaliczył piąte trafienie w sezonie. Młoty jeszcze przed przerwą dwukrotnie odrabiały straty, jednak po trzecim ciosie gospodarze już nie podnieśli się z desek.

West Ham 0:3 Liverpool

Maj 2009

Dwa gole Stevena Gerrarda i jedno trafienie rezerwowego Ryana Babela pozwoliły the Reds na odniesienie komfortowego zwycięstwa na Upton Park. Przewaga podopiecznych Rafy Beníteza nie podlegała dyskusji i zwycięstwo w tym spotkaniu nie było ani przez moment zagrożone.