Osób online 1249

Młodzież uległa Derby County

Zespół Liverpoolu do lat 18 zakończył sezon 2023/24 w Premier League North porażką 5:1 z Derby County w sobotnie popołudnie.

Młody zespół The Reds uległ rywalom po tym jak pierwszego gola zdobył Lennon Wheeldon, hat-tricka dolożył Justin Oguntolu, a zmiennik Marcel Tola dopełnił dzieła i zapewnił gospodarzom pewne zwycięstwo.

Jedynym strzelcem bramki dla Liverpoolu był Josh Sonni-Lambie, który dobrze wykorzystał podanie od Kareema Ahmeda.

Gospodarze wyszli z ofensywnym nastawieniem i dali sygnał do ataku już w pierwszych pięciu minutach spotkania.

Cruz Allen strzelił nisko i zmusił bramkarza Nathana Moranę do parady. Keyrol Figueroa odpowiedział w podobny sposób w polu karnym gospodarzy.

Derby miało jednakże lepszą skuteczność we wczesnej fazie gry i otworzyło wynik w 10 minucie po bramce Wheeldona, który wykorzystał niskie dośrodkowanie Billy'ego Gougha.

Następnie The Rams wykorzystali swoją przewagę, tworząc kilka okazji do podwyższenia wyniku, a Owen Eames, Oguntolu i Wheeldon byli blisko zdobycia bramki. Ostatni z nich sprawdził reakcję Morany strzałem z krawędzi pola karnego.

W dalszej części pierwszej połowy Liverpool odpowiedział na początkowy napór gospodarzy.

Joe Bradshaw zmusił bramkarza Harleya Price’a do interwencji, podczas gdy akcja Lucasa Pitta niemal doprowadziła do tego, że pomocnik The Rams, Harry Hawkins, skierował piłkę do własnej siatki.

Jednakże to Derby podwyższyło wynik po tym gdy The Reds stracili piłkę przy rozegraniu, a Oguntolu skierował ją do bramki.

Sonni-Lambie był bliski zmniejszenia straty na kilka minut przed przerwą, ale napastnik The Reds trafił w poprzeczkę.

Ponownie to gospodarze znaleźli drogę do bramki w doliczonym czasie gry pod koniec połowy, a drugą bramkę zdobył Oguntolu po strzale z bliskiej odległości.

Liverpool rozpoczął drugą część od ataku, a Ahmed był najbliżej gola po serii okazji.

Gra toczyła się dalej, a obie strony wymieniały się posiadaniem piłki, choć żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć klarownych sytuacji.

Krótko po godzinie zawodnik Derby przedarł się przez linię obrony The Reds, ale Morana broniąc nogami uratował gości.

Zarówno Sonni-Lambie, jak i Ranel Young próbowali podwyższyć wynik, co potwierdziłoby ich dominację na początku drugiej połowy.

Na 15 minut przed końcem Oguntolu zdobył swoją trzecią bramkę wykorzystując kliniczne podanie pomocnika The Rams.

Liverpool w końcu znalazł sposób na obronę Derby na trzy minuty przed końcem, gdy Sonni-Lambie wyprzedził czwórkę obrońców i spokojnie wykończył genialne podanie Ahmeda.

Jednakże to do Derby należało ostatnie słowo tego popołudnia, a rezerwowy Tola strzelił piątego gola w ostatniej minucie meczu.

Liverpool U18: Morana, Pitt, Lonmeni, Furnell-Gill, Airoboma, Ahmed, Bradshaw (O’Connor, 62), Onanuga, Figueroa, Sonni-Lambie, Young (Evers, 69).

Nieużyta zmiana: Bernard