Osób online 1417

MŚ: Oranje pokonują Brazylię

Holandia sprawiła dziś niemałą niespodziankę, eliminując z Mundialu reprezentację Brazylii. Przyczynił się do tego m.in. Dirk Kuyt, który rozegrał pełne spotkanie. Pomimo straty bramki już w 10. minucie, Oranje nie poddali się i ostatecznie pokonali pięciokrotnych Mistrzów Świata 2-1.

Wynik, po prostym błędzie holenderskich obrońców otworzył Robinho.

Wyrównanie przyszło w 53. minucie, kiedy doszło do nieporozumienia między bramkarzem Julio Cesarem a Felipe Melo, który zdobył bramkę samobójczą. Całe zajście miało miejsce po dośrodkowaniu Wesley'a Sneijdera.

Zwycięstwo zapewnił właśnie Sneijder, pokonując Cesara strzałem głową. Asystę przy tym golu zaliczył Kuyt.

Na piętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, murawę opuścił Melo, który otrzymał czerwoną kartkę za faul na Arjenie Robbenie.

Pomimo walki do ostatniego gwizdka, drużynie Dungi nie udało się odwrócić losów meczu.

90 minut na ławce rezerwowych spędził Ryan Babel.

W półfinale Holandia zmierzy się z Ghaną bądź Urugwajem.