WOL
Wolverhampton Wanderers

Osób online 1150

Liverpool górą w hicie na Anfield! Zwycięstwo 4:2!

The Reds pokonują ekipę Tottenhamu 4:2. Przez 3/4 spotkania podopieczni Jürgena Kloppa grali koncert, po którym gracze Ange Postecoglu wyglądali na całkowicie bezsilnych. W ostatnim kwadransie Czerwoni zdjęli nogę z gazu, a goście zdołali dwukrotnie trafić do siatki.

Niedzielne hitowe pomiędzy Liverpoolem a Tottenhamem było przedostatnim meczem dla Jürgena Kloppa na Anfield. The Reds chcieli zemścić się za jesienną porażkę na stadionie Kogutów 1:2. Wówczas gola na wagę zwycięstwa drużyna Ange Postecoglu zdobyła w ostatniej akcji meczu. Podopieczni Jürgena Kloppa zostali pokrzywdzeni przez arbitrów tamtego spotkania, m.in. przez nie uznanego gola Luisa Díaza, czy dwie czerwone kartki.

Liverpool już od początku meczu miał dwie naprawdę dogodne szanse na zdobycz bramkową. Najpierw 'centrostrzał' Mohameda Salaha zatrzymał się na poprzeczce, a potem strzał Harveya Elliotta został ofiarnie zablokowany przez Christiana Romero tuż przed linią bramkową.

Drużyna Jürgena Kloppa przycisnęła rywali jeszcze mocniej i udało się rozmontować defensywę Kogutów w 16. minucie po trafieniu głową Mohameda Salaha. Cody Gakpo popisał się fenomenalnym dośrodkowaniem zza pola karnego. Holender dojrzał wbiegającego na długi słupek Egipcjanina, a ten uderzeniem głową pokonał golkipera gości.

The Reds nieprzerwanie nacierali na bramkę Vicario i szukali kolejnego gola, który pozwoliłby drużynie Liverpoolu na większy spokój. Ofensywne trio The Reds imponowało zrozumieniem i kreatywnością, tym czego w ostatnich tygodniach brakowało.

Czerwoni dopięli swego jeszcze przed przerwą i podwyższyli prowadzenie. W 45. minucie Andrew Robertson dobił na tzw. pustaka po wcześniejszym strzale Mohameda Salaha i interwencji Vicario. Gol na 2:0 był ostatnim akcentem pierwszej części meczu.

Zaraz po przerwie Mohamed Salah znalazł się w dogodnej sytuacji, aby umieścić piłkę do siatki na 3:0. Jednak uderzenie skrzydłowego Liverpoolu nie było na tyle precyzyjne i silne, aby zaskoczyć bramkarza Kogutów. W 50. minucie Harvey Elliott dośrodkowaniem z prawej strony boiska znakomicie obsłużył Cody'ego Gakpo. Napastnik uderzył futbolówkę głową tuż przy dalszym słupku, nie dając żadnych powódek do interwencji dla golkipera Tottenhamu. Drużyna Ange'a Postecoglu wyglądała na Anfield na całkowicie pogubionych i bezsilnych, choć to był dopiero początek drugiej połowy.

Dziesięć minut później bajecznym uderzeniem zza pola karnego poszczycił się Harvey Elliott. Strzał Anglika był na tyle precyzyjne, że stwierdzenie 'zdjął pajęczynę' nie byłoby przesadą. Liverpool grał koncert dla swoich kibiców, natomiast gracze Tottenhamu byli tylko statystami tego widowiska.

Gola na otarcie łez dla Kogutów zdobył w 72. minucie Richarlison, który dołożył nogę po celnym podaniu z prawej strony od Brennana Johnsona. Cztery minuty później gracze Tottenhamu zdobyli drugiego gola po zbyt dużym rozluźnieniu i niefrasobliwości w defensywie Liverpoolu we własnym polu karnym. Bramkę na 2:4 zdobył Heung-min Son po strzale w długi róg bramki Alissona Beckera.

Liverpool nieco odżył po straconym drugim golu i wrócił do kontrolowania przebiegu gry. Po powrocie koncentracji, wróciły też możliwości do podwyższenia prowadzenia. Jednak wynik do ostatniego gwizdka arbitra nie uległ zmianie, a Liverpool dopisał sobie trzy punkty.

Składy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk, Robertson (64' Gomez), Elliott (83' Szoboszlai), Endō (65' Bajčetić), Mac Allister (75' Gravenberch), Salah, Gakpo, Díaz (75' Núñez)

Tottenham: Vicario - Porro, Romero, van de Ven, Royal (61' Skipp), Bissouma, Sarr (75' Lo Celso), Bentancur (61' Richarlison), Kulusevski (61' Maddison), Son, Johnson

Komentarze (209)

cezarkop 05.05.2024 16:38 #
Środek pola z Endo to wróży duże kłopoty ale w sumie można było do tego przywyknąć. Poza tym mecz dla obu drużyn praktycznie bez znaczenia.
Getu 05.05.2024 17:14 #
Jak bez znaczenia. Totki walczą o LM. Tym bardziej, że Aston Villa dzisiaj przegrała, będą jeszcze bardziej zmotywowani.
Chiiwo 05.05.2024 16:39 #
Męczenie Gakpo na środku ataku część: 29748194
MaxPower 05.05.2024 16:51 #
Przynajmniej nie będzie męczenia drużyny i kibiców Nunezem.
Piotr72 05.05.2024 16:44 #
Miło by było przytulić 3pkt.
Kijoraptor 05.05.2024 16:47 #
Chciało by się zobaczyć walkę i determinację. Coś z czego można by było się ucieszyć i mówić wow.
Chiiwo 05.05.2024 16:59 #
Niestety tak jest prawda smutna ale prawda. Po meczu z United to wszystko posypało się jak domek z kart.
jaszyn 05.05.2024 16:52 #
Optymalny skład. Jurgen odstawił tych co zawiedli.
Lapaino 05.05.2024 16:58 #
To dlaczego gra Salah?
kwasddz 05.05.2024 17:04 #
Wybaczcie tę drobną uwagę, jednakże Postecoglu na imię ma nie Andre, lecz Ange 👋🍺
Życzyć 3 punktów można, ale bardziej chciałbym, żeby nasz zespół oglądało się z przyjemnością przez 90 minut. Niech pokażą Totkom ich miejsce w szeregu 💪
Chiiwo 05.05.2024 17:05 #
Swoją drogę jak możliwe jest to że ludzie na "X" o 13:00 wiedzieli kto wyjdzie w podstawowym składzie? Może jakiś kret w szatni?
pazienza 05.05.2024 17:08 #
szkoda gomeza
ynwa19 05.05.2024 17:09 #
Przedostatni mecz Jürgena na Anfield 😥
Wygrajmy dla niego i po to aby zrewanżować się za niezasłużoną porażkę jesienią.

Come on LFC 🔴💪😊
Paviola 05.05.2024 17:13 #
To, że Salah gra od początku po ostatnim pokazuję jak bardzo jest świętą krową tego zespołu. Też obrazuje jak bardzo Klopp ma w dupie to co się już teraz dzieje. Chcę odbębnić jeszcze te spotkania i lecieć na szkolenie z robienia jajecznicy. Ten sezon to jedno, ogromne rozczarowanie.
RedFan1892 05.05.2024 17:23 #
Wcale nie jest rozczarowaniem, tu się nie zgodzę z Tobą.
Paviola 05.05.2024 17:36 #
To jest Liverpool. Tu liczą się wygrane, a nie miejsca drugie, czy finały. Wygrali tylko jedno, dosyć mało znaczące trofeum. Dla mnie to rozczarowanie, a jak zawodnicy są ambitni to dla nich pewnie jeszcze bardziej
RedFan1892 05.05.2024 17:15 #
Pokażmy dobry football, nie ma już presji.

hanskloss 05.05.2024 17:16 #
Trzeba walczyć. Arsenal i City przegrywają wszystko do końca sezonu i wtedy to my zgarniamy majstra.
Edum 05.05.2024 17:17 #
Jest to tak samo realne, jak lądowaniu UFO jutro na Balicach.
RedFan1892 05.05.2024 17:18 #
Piękne, ale nierealne 😒
hoster 05.05.2024 17:17 #
Miesiąc temu szliśmy na mistrza, byliśmy faworytem w LE a ludzie piszą, że cały sezon to porażka. Krotką macie pamięć bo na starcie raczej szykowaliśmy się na bitwę o top4 a dostaliśmy o wiele więcej pozytywnych emocji. Porażką to był na pewno poprzedni sezon, ten był bardzo dobry po prostu wpompowaliśmy się na końcu co nie powinno odbierać nikomu zaprzartej walki przez 80% sezonu
cider 05.05.2024 17:37 #
Puchar CC i trzecie miejsce w lidze należy uznać za sukces, zważywszy na przebudowę linii pomocy.
Jedynie w LE trochę niedosyt.
Edum 05.05.2024 17:38 #
Słupki, poprzeczki, zmarnowane setki - cały sezon Liverpoolu.
CichyFan 05.05.2024 17:42 #
No cóż - żeby Liverpool strzelił gola, trzeba grzecznie poprosić bramkarza i obrońców rywala żeby na chwilę zeszli z boiska.

A, i jeszcze usunąć słupki i poprzeczkę, bez tego byłoby ciężko.
JordanBalonson 05.05.2024 17:47 #
I dlatego właśnie Gakpo jest lepszym piłkarzem od Nuneza, Darwin w tej sytuacji kopnąłby piłke w pierwszego obronce
pazienza 05.05.2024 17:49 #
albo walnalby rogala na dlugi slupek
pazienza 05.05.2024 17:48 #
klopp zlymi decyzjami kadrowymi i taktycznymi zmarnowal ten sezon
adamne 05.05.2024 17:55 #
Ten sezon został zmarnowany podczas letniego okienka transferowego, nie wiemy czy Klopp miał jakiś w tym udział. I tak mieliśmy szczęście że nieoczywiści, młodzi zmiennicy jak Kelleher, Bradley, Quansah czy Danns objawili się kiedy byli potrzebni bo bez ich wystrzału formy nie mielibyśmy pewnie nawet tego TOP3 i Pucharu Ligi.
Edum 05.05.2024 17:48 #
Gakpo ostatnio top. Może pod Slotem odżyje.
kuczq 05.05.2024 17:48 #
Salah walczy o przedłużenie umowy ;)
cezarkop 05.05.2024 17:58 #
Jestem za.
CichyFan 05.05.2024 17:49 #
Ja mam pewien pomysł. Może by tak się dogadać z tymi Arabami, że Salah pierwszą połowę sezonu gra w LFC, a drugą u Arabów? On w drugich połowach sezonów gra jak gość z okręgówki, więc strata byłaby zerowa, a zysk finansowy i owszem.
Czarodziej 05.05.2024 17:54 #
A może by już tak zejść z tego Salaha?
Chiiwo 05.05.2024 18:14 #
Geniusz🤯 eureka. Tego Pana prosimy na dyrektora sportowego przecież to talent czystej wody😍
kuczq 05.05.2024 17:55 #
Piłkarze tacy jak Gakpo na pewno wiedzą, że Arne ogląda ten mecz i pewnie będzie go sobie jeszcze odtwarzał kilka razy.
mazi 05.05.2024 17:56 #
I dobrze, niech wiedzą, że ja też oglądam, także żartów nie ma xD
adamne 05.05.2024 17:57 #
Rozumiem że meczów z Evertonem, CP, Atalantą i MU nie oglądał?
A piłkarze tacy jak Salach da potrzebni Liverpoolowi.
everlast 05.05.2024 18:01 #
Drugi rozny. Pilke dostaje Salah a trzech naszych stoi sobie na spalonym i nie ma jak im wrzucic nawet
kuczq 05.05.2024 18:05 #
Przecież to jest typowy karny. Tirney jesteś kur…
unnamed 05.05.2024 18:05 #
Ta liga to są jakieś JAJA!
kuba000 05.05.2024 18:05 #
XDDDD wczoraj havertz sunie stopa 20cm po ziemi żeby zdobyć kontakt i oczywiście jedenastka się należała
Sherwood97 05.05.2024 18:05 #
szara eminencja i mafia sędziowska okrada po raz kolejny klub z prawidłowego karnego
Karasu 05.05.2024 18:05 #
Ależ ta maszynka będzie chodzić za sterami Arnego xd
Jaca1892 05.05.2024 18:06 #
Stempel postawiony, ale oczywiście karnego nie ma...
Kopruch 05.05.2024 18:06 #
Ewidentny karny
Spectre 05.05.2024 18:06 #
Fajnie że chłopaki zaczęli grać akurat gdy presja zeszła.
Kijoraptor 05.05.2024 18:07 #
Varu dzisiaj nie ma. Liczą łapówki, a to im trochę zajmie.
pawel188 05.05.2024 18:08 #
ale oni w kulki lecą... już 2 karne i to ewidentne. Parodia... może znowu mecz ustawiony
kuczq 05.05.2024 18:08 #
Jest wgl var? Nie mówię, że to drugie to był karny, ale gdzie analiza? Sędzia z varu wyszedł na szluga?
pawel188 05.05.2024 18:16 #
jak to nie jest powiększenie powierzchni ciała to ja już nie wiem co ma być... żeby to on chociaż najpierw trafił głową, a potem ręką
kuba000 05.05.2024 18:08 #
znowu gramy 11 vs 11 + mafia
Magerlfc 05.05.2024 18:11 #
Lepiej szukać kontaktu gdy to Haaland może strzelić bramkę...
kombajn 05.05.2024 18:17 #
Oj tak byczku. Graja jak w jakims przedsezonowym sparingu.
Karasu 05.05.2024 18:16 #
Nawet Nunez by trafił
kuczq 05.05.2024 18:17 #
Ze spalonego
pazienza 05.05.2024 18:16 #
dobra niech mu będzie, robbo coś odżył w końcu
Tottenhamu żaden sędzia dziś nie uratuje. Musiałby trzy czerwone kartki pokazać naszym
CichyFan 05.05.2024 18:17 #
Coś jakoś dzisiaj więcej zaangażowania widać u piłkarzy. Pewnie chcą się dobrze pokazać przed nowym trenerem.

To tylko pokazuje, że Klopp powinien zostać zwolniony po wtopie w FA Cup, może wtedy by coś z tego sezonu było.
mazi 05.05.2024 18:22 #
Zwolnić Kloopa a to dobre. Chłopie od nas odchodzi legenda która nas wyciągneła ze średniaka ligi.
kuba000 05.05.2024 18:17 #
gdybyśmy grali tak przez ostatni miesiąc to walka o mistrza byłaby rozstrzygnięta, szkoda. przynajmniej wreszcie gra naszych wreszcie jakoś cieszy oko
Edum 05.05.2024 18:19 #
Sorry, ale CP i Everton to grali z dwa poziomy wyżej niż to, co pokazuję dzisiaj Tottenham. Oni grają jakby to był mecz towarzyski 20 lipca xd.
kuba000 05.05.2024 18:42 #
to też prawda, ale nie psuj pozytywnej energii haha
Kijoraptor 05.05.2024 18:20 #
Fajnie się ogląda taką grę. Jedyny niesmak, że akurat nie mamy już o co walczyć. Ale obraz gry super, widać chęci, siłę, bramki.
oweniasty 05.05.2024 18:20 #
Jak zapierdalamy szybką grę z zaangażowaniem to są rezultaty. Tego ostatnio brakowało.
Timotheus 05.05.2024 18:22 #
Serio ktoś tu mysli ze powinien byc karny za atak na Gakpo?? tak powinien był być ale tylko wtedy jakby gakpo tą piłke miał na nodze, lub wypuscił sobie ją na pół metra czy metr, a on zdazył podać, wiec logiczne ze karnego nie ma, moim zdaniem powinny wrócić te faule pośrednie co dawniej były w polu karnym, za własnie takie faule, ale nie mowcie ze za to nalazal sie karny, karny jest jak pilka idzie w bramke i ktos zagra reka, albo na 15 metrze ją łapie do rąk ;p albo jak zadownik stwarza zagrozenie bramce, ale gakpo juz nie stwarzał bo zdążył oddać piłke innemu, dlatego te faule pośrednie powinny istniec tak jak dawniej w polu karnym
michalr45 05.05.2024 18:23 #
To był absolutny karny.
Edum 05.05.2024 18:23 #
Czyli można faulować, jak zawodnik "zdąży podać"? xd
Edum 05.05.2024 18:25 #
Nie mniej jednak też mi się wydaję, że zostało to pominięte, bo Gakpo nie miał żadnej kontroli nad piłką i pewnie uznali kontakt za "soft".
ynwa19 05.05.2024 18:26 #
Kolego to był faul w polu karnym i nic nie ma do rzeczy czy Gapcio już podał bo za przewinienie w "16" dyktuje się rzut karny i tyle!
everlast 05.05.2024 18:26 #
ale jakby ktos na tym 20m przyjął piłke i chciał podać spowrotem do Gakpo to by stwarzal wtedy zagrożenie czy nie? a nie sorki, leżał to nie stwarzał :D
Timotheus 05.05.2024 18:28 #
ale nie widzicie co sie dzieje ostatnio? kiedy dyktują karne??? nie mówie tutaj już o naszych meczach. karny to ma byc rekompensata za faul zawodnika ktory bezposrednio zagraża bramce, a gakpo nie zagrażał, dlatego powinien byc normalny faul pośredni z tego miejsca... to tak jak w meczu barcy w LM jak gundogan zostal sfaulowany, ale znajdował sie juz 1,5metra od lini boiska, a pilka juz praktycznie byla na tej lini, nie mial szans do niej dojsc, i za to karny??
everlast 05.05.2024 18:30 #
a mało to takich karnych widziałes w życiu i pewnie zobaczysz, jak ten na Gundoganie.
Nie zagrażał bo leżał, a podac mu nikt juz nie mogl. To tak jakbys podał pilke w kontrze, przewrocili Cie i juz bys dalej nie biegl, ale faulu by nie było, bo nie miałeś piłki.
Timotheus 05.05.2024 18:36 #
ale mu nikt nie podał, jakby podał to owszem powinien być karny, a w kontrze to akurat masz coś takiego jak przywilej dla druzyny atakujacej prawda?? nie rozrozniacie normalnego faulu a karnego? karny to praktycznie 80procent gola, faul w jakies innej czesci boiska nie ma tylu procent ;) widze ze jak narazie nawet w studio tego nie podjeli do rozwazania.
ynwa19 05.05.2024 18:23 #
Oczywiście Spurs są dzisiaj ciency jak siki węża ale przynajmniej potrafimy w końcu takie coś wykorzystać 😊
Mo zmotywowany jak nigdy, że aż nawet strzelił gola głową!
Ogólnie widać, że chłopaki chcą godnie pożegnać Jürgena a nie odpierdzielać kaszanę.
Wrzucić im z 5 za jesień ⚽⚽⚽⚽⚽🔴💪😊
mazi 05.05.2024 18:24 #
Trochę ich popuściło, gdy już nie ma na nic szans. Czyżby brakowało liderów w tej drużynie, którzy potrafią udźwignąć presje? Where Milner 2.0?
Gruffi 05.05.2024 18:25 #
Fajnie Salah strzela głową a Robertson prawą nogą. Nietypowe dla nich.
kuczq 05.05.2024 18:26 #
8 dni wolnego i gramy jak dawniej. Przegraliśmy sezon, bo Klopp nie poradził sobie z rotacją w intensywnym kwietniowym okresie. Szkoda, że sezon temu nie zajęliśmy gorszego miejsca, bo ta liga Europy tylko nam zaszkodziła
Edum 05.05.2024 18:27 #
Daleko idący wniosek, gramy dobrze, bo Tott na to pozwala. Mają dziurawy środek pola i to tak fes i notabene sami są zagrożeniem dla siebie.
michalr45 05.05.2024 18:29 #
Klopp wczoraj czy tam przedwczoraj zrobił porządną przejażdżkę po terminarzach etc. No i jak sobie przypomnę ten sezon, to wszystkie te mecze w południa, sędziowskie skandale i kontuzje mocno i stopniowo podcinały nam skrzydła
hoster 05.05.2024 18:27 #
W pierwszym meczu z Crystal Palace var chyba po 2 minutach wezwał sędziego do monitora żeby sprawdził sytuację z karnym, tutaj Gakpo wycięty z trawą, romero chyba wypił piłkę ręką- cisza nic się nie dzieje.
ynwa19 05.05.2024 18:28 #
I jeszcze jedno : matoł w czerni był, jest i pozostanie przygłupem! 😡
michalr45 05.05.2024 18:30 #
łagodnie powiedziane panie kolego
paranormalnY 05.05.2024 18:31 #
VAR nie interweniował bo zdarzenie musi być "clear and obvious for arsenal"
Lajcior 05.05.2024 18:33 #
Wysztko spoko fajnie gramy. Ale VAR zostawia taki niesmak że się odechciewa oglądać.
Kijoraptor 05.05.2024 18:38 #
Akcja dwóch najlepszych dzisiaj graczy Eliott Gakpo.
pazienza 05.05.2024 18:38 #
alez klopp marnowal gapcia caly sezon eh
everlast 05.05.2024 18:42 #
Tylko kazdy widzial, ze on najlepszw mecze gra na skrzydle. Wszyscy tylko nie Klopp, ktory sie uparl zrobic z niego drugiego Firmino
Chiiwo 05.05.2024 18:39 #
Pięknie podsumowuje swoją wyborna formę w ostatnich tygodniach Gakpo.
kuba000 05.05.2024 18:47 #
armata
JordanBalonson 05.05.2024 18:47 #
Może ten Elliott coś tam jednak potrafi...
pazienza 05.05.2024 18:47 #
elliott jezu...
michalr45 05.05.2024 18:47 #
Ło kurde
Edum 05.05.2024 18:47 #
Może Elliott na 10 u Slota odpali na dobre?
everlast 05.05.2024 18:47 #
Elliott jak juz pozamiatane to zagral swietny mecz jak zaczyna
kuba000 05.05.2024 18:48 #
klopp mu chyba wmówił przed meczem że zostało pół godziny i musi pomóc odrobić wynik. super wygląda
CichyFan 05.05.2024 18:48 #
Przypomnieli sobie jak się strzela tak o kilka meczów za późno...
Chiiwo 05.05.2024 20:29 #
Haha faktycznie muszę przyznać ci rację nie spodziewałem się tego także zwracam szacun😁🤝
everlast 05.05.2024 18:53 #
W kwietniu zajechali naszych na treningach? Przeciez dzis nagle wszyscy biegaja. I nikt mi nie powie, ze 8 dni przerwy. Bo przeciez sporo rotowalismy. Przyklad za duzej rotacji to pierwszy mecz z Atalanta
MG75 05.05.2024 18:56 #
Przypomnij sobie mecz z City, gdzie w drugiej połowie wcisnęliśmy ich w fotel, a potem nagle załamanie, które na dobrą sprawę dopiero dzisiaj przełamaliśmy
Ławka do konca sezonu :)
A apropos przemeczenia to typowe nasze zmiany. 4-0 jest 72 min a my zrobilismy raptem 2. I nie ma to wiekszego znaczego teraz, ale tak notorycznie bylo. Albo ze sparta w meczu o nic na galowo.
AlleyLFC 05.05.2024 19:01 #
Zaraz będzie 4-2. Z przodu trucht, bez sił i jakieś głupie zabawy. Czemu nie wejdzie Nunez czy Gravenberch?!
Achmed 05.05.2024 19:02 #
chciałeś to masz :D
cider 05.05.2024 19:02 #
Jorguś Cię usłyszał :)
AlleyLFC 05.05.2024 19:03 #
10 minut za późno ale no są.
Kijoraptor 05.05.2024 19:05 #
Kuźwa kompletnie nietrafione zmiany. Same straty, żadnych dobrych akcji.
Karasu 05.05.2024 19:05 #
Buahahahhahaha
Widzę obrona robi swoje
kuba000 05.05.2024 19:05 #
właśnie myślałem kilka minut temu że szkoda że ściągnęliśmy nogę z gazu. sa efekty
everlast 05.05.2024 19:05 #
Jak nie bedzie spalonego to ewidentnie wina Van Dijka
ivers 05.05.2024 19:06 #
Już się nagrali widać,teraz czas się wypiąć.
Lookout 05.05.2024 19:06 #
zaangażowanie w obronie stoi na tragicznym poziomie, z taką grą w defensywie możemy co najwyżej pomarzyć o jakichkolwiek trofeach. Defensywa - to jest pierwsza i najważniejsza rzecz jaką koniecznie musi poprawić Arne - bez tego nie będziemy się liczyć nigdzie
kuczq 05.05.2024 19:07 #
Bajcetic jest fatalny
Fabool 05.05.2024 19:08 #
Wiadomo. Chłop rok kontuzji. Wiadomo że 4:0 ale niech się ogrywa lepiej w tym u21
Chiiwo 05.05.2024 19:08 #
Co oni robią w tej obronie? Chłopaki chyba już w szatni, oby to się nie zemściło.
AlleyLFC 05.05.2024 19:15 #
Tyle problemów jest w tej drużynie, że boję się tego co przyniesie przyszły sezon..
Shelby666 05.05.2024 19:17 #
Ogromne gratulacje dla Kloppa że tym składem wywalczył 3 miejsce. Marzenia co do tytułu były ale rzeczywistość pokazała miejsce w szeregu w tym sezonie. Strasznie się ogląda te końcówki meczy od tygodni.
Rici 05.05.2024 19:22 #
Ten dzisiejszy mecz to taki nasz sezon w pigułce. Potrafimy okresami grać z polotem, aby później tracić głupie bramki.
kuczq 05.05.2024 19:19 #
Za co 7 minut? Były jakieś duże przerwy?
jusup 05.05.2024 19:21 #
Oczywistym głównym (choć pewnie nie jedynym) problemem byłą zejście Endo i zastąpienie go Bajceticem. Liverpool Klopa potrzebuje dobrego DM-a zabezpieczającego obrońców - którzy albo grają wysoko (stoperzy), albo bardzo wysoko (boczni) Mecze z Endo w formie to był najlepszy Liverpool w tym sezonie. Gdy zastępował go tam MacAllister - już było coś nie tak. To tyle co do krytyków składu z Endo
Przy czym ja sam zdaję sobie sprawę ze słabości Japończyka. To bardzo mądry i zupełnie niezły piłkarz - ale nie długofalowo na ten poziom by grać wcześniej co trzy dni na tej pozycji. Klopp doprowadził go do sczytu formy,grał powyżej tego, co potrafił chyba - ale nie wytrzymał długo. To jeden z powodów kryzysu Liverpoolu (nieskuteczność to inny temat)
Teraz po odpoczynku było widać, że znów daje radę - ale przy 4:0 zmiana jego na Bajceticia wydawała się sensowna - kiedy sprawdzać w warunkach polowych młodego wchodzącego po ciężkiej kontuzji jak nie przy prowadzeniu 4:0? Ale wyszło jak wyszło
Nie wiem, jak Liverpool będzie grał za Slota, ale wydaje się, że niezależnie od wszystkiego transfer DM (przy pozostawieniu Endo jako alternatywy) to chyba jeden z priorytetów.
cezarkop 05.05.2024 19:32 #
Ja jako krytyk Endo widziałem w formie które można zliczyć na palcach jednej ręki.
jusup 05.05.2024 20:08 #
Bo bardziej być może koncentrowałeś się na grze piłkarza, a nie na grze drużyny :)
Tak, Endo popełnia błędy i nie jest idealny. Jest mądrym piłkarzem, ale umiejętności mu brakuje. Ale - drużyna gdy grała z prawdziwym DM i to właśnie w SWOJEJ dobrej formie (czyli nie tak słabo, gdy jeszcze nie umiał i jak pod koniec, gdy już nie dawał rady) grała jako całość lepiej i popełniała mniej błędów w obronie. To są rzecz niewidoczne tak bezpośrednio - Endo nie jest takim zawodnikiem, by móc błyszczeć. Ale z MacAllisterem na DM po pierwsze obrońcy co chwila popełniali błędy, bo byli narażeni na akcje rywali częściej - a po drugie MacAlister nie grał wyżej i psuło się jego potencjał
Tak, potrzeba Liverpoolowi lepszego DM. Tak, lepiej gdy gra tam przeciętny jak Endo (ale przygotowany, nie zmęczony) niż lepszy pomocnik, ale nie klasyczny DM
michalr45 05.05.2024 19:21 #