LIV
Liverpool
Towarzyski
26.07.2026
00:00
SUN
Sunderland
 
Osób online 647

Napastnicy skazani


Dwóch mężczyzn, którzy planowali atak granatami na biznesmena z Merseyside, a którzy ostatecznie porzucili urządzenia przed domem Kenny'ego Dalglisha, zostało skazanych na pobyt w więzieniu.

Carl Higgins oraz Simon Ignacio zamierzali wrzucić granat przez okno sąsiada Dalglisha Johna Balla.

Liverpoolski Sąd Koronny usłyszał, że ich plany zostały pokrzyżowane przez policjantów pod przykrywką przed ich atakiem w Birkdale w lipcu 2009 roku.

Obydwaj przyznali się do planowana dokonania zniszczeń i zostali skazani na odpowiednio pięć i cztery i pół roku.

Ignacio, pochodzący ze Lee Park Avenue w Liverpoolu oraz Higgins z Helston Green w Huyton, przyznali się również do zarzutu o świadome stworzenie zagrożenia dla życia.

Dalglish, obecnie dyrektor Akademii Liverpoolu, oraz jego żona Marina, która przewodzi fundacji zajmującej się walką z nowotworami, nie byli zamierzonymi celami napaści i w tym czasie przebywali poza swoim domem.

To miał być atak na ich sąsiada Johna Balla, który razem ze swoim partnerem biznesowym Terrym Rileyem, przeżyli około 20 ataków na swoje przedsiębiorstwa i nieruchomości. Atak został zlecony przez trzech innych mężczyzn, którzy stanęli przed sądem w sprawie, w której Ball był świadkiem. Sprawa ta została zamknięta.

Mężczyźni rzekomo wykorzystali Marka Johnstona, który również przyznał się do postawionych zarzutów, aby kierować zaplanowanym atakiem z więzienia w Liverpoolu, w którym odsiadują dziewięcioletni wyrok za napad.

Ignacio zeznał, iż nie miał pojęcia, że miał w ręku prawdziwy granat, a nie "bombę cebulową" zrobioną z fajerwerków. Ball w czasie ataku przebywał w domu wraz z dwójką dzieci, mających odpowiednio dziewięć lat oraz siedemnaście miesięcy.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Gakpo strzelił 2 bramki z rzutów karnych (0)
09.06.2026 06:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Ngumoha o swoim debiucie w kadrze Anglii (0)
08.06.2026 18:49, Mdk66, liverpoolfc.com
Divock Origi zakończył karierę (7)
08.06.2026 18:40, BarryAllen, liverpoolfc.com
Przyszłość Hughesa w rękach Iraoli (2)
08.06.2026 18:16, Bartolino, The Athletic
Guardiola: Iraola to znakomity trener (0)
08.06.2026 18:05, Wiktoria18, thisisanfield.com
Leoni ma być gotowy na okres przygotowawczy (0)
08.06.2026 17:31, Ad9am_, thisisanfield.com
Virgil o swojej długowieczności (0)
08.06.2026 12:24, Gall1892, liverpoolfc.com
Pickford: Ngumoha pokazał swój talent (1)
08.06.2026 10:58, RosolakLFC, thisisanfield.com
Pierwszy dzień w klubie Iraoli - wideo (0)
08.06.2026 09:38, Piotrek, liverpoolfc.com