player
LIV
Liverpool
Premier League
04.03.2021
21:15
CHE
Chelsea
 
Osób online 345

Hendo: Musimy utrzymać nasze standardy


Po korzystnym wyniku, który Liverpool zapewnił sobie na początku tygodnia w Lidze Mistrzów, Jordan Henderson motywuje swoją drużynę do pozostania na zwycięskich torach, począwszy od dzisiejszego meczu z Evertonem.

W 1/8 finału Ligi Mistrzów the Reds przejęli kontrolę nad drużyną RB Lipsk i dzięki świetnemu występowi w Budapeszcie w pierwszym z dwóch meczów zwyciężyli 2:0.

Po tym wydarzeniu Henderson i jego koledzy z drużyny skupiają swoją uwagę na sobotnich derbach Merseyside, tym samym chcąc poprawić swoją sytuację w lidze po trzech porażkach z rzędu.

W swojej części programu przedmeczowego kapitan pisze: – To nie był dla nas łatwy sezon. W tym tygodniu osiągnęliśmy świetny wynik w starciu z RB Lipsk, jednak to nie przesłania naszej niewystarczająco dobrej formy ligowej.

– Znamy jej powody. Niektóre czynniki mogą nas usprawiedliwiać, jednak naszym obowiązkiem jako zawodników jest jak najlepsze wykorzystanie sytuacji, w której się znajdujemy, a w ostatnich tygodniach nie działo się to wystarczająco często.

 – Przez cały ten okres trzymaliśmy się razem i czuliśmy, że potrzebujemy tylko solidnej podstawy od której moglibyśmy się odbić.

– Właśnie tym był dla nas wynik osiągnięty we wtorek w Budapeszcie, ale muszę podkreślić, że nie ma sensu w dawaniu sobie szansy na odwrócenie biegu wydarzeń, kiedy nie potrafi się tego w pełni wykorzystać.

– Takie byłoby nasze wyzwanie na dziś bez względu na to, z kim byśmy grali. Fakt, że tą drużyną jest Everton nie zmienia naszego celu, a wręcz przeciwnie – potęguje go.

– Ciężko jest radzić sobie na obcym gruncie, jeśli nie utrzymuje się standardów na własnej murawie.

– Presją i przywilejem Liverpoolu jest to, że oczekuje się od nas zwycięstwa w każdym meczu. Musimy więc wrócić do standardu, który nadaje sens tym ambicjom, poprzez stawanie się bardziej konsekwentnymi i pokazywanie naszej jakości tydzień w tydzień.

– Wiem, że wciąż trwa lockdown, ale jeśli możemy dać wam dziś powód do świętowania – oczywiście w domowym zaciszu i w gronie najbliższej rodziny – to dałoby nam wszystkim ogromny impuls, szczególnie po tym niełatwym dla wszystkich czasie.

 – Nie mogę obiecać zwycięstwa, bo tego nie da się przewidzieć, ale jako kapitan mogę zobowiązać się do tego, że każdy szczęściarz mogący założyć czerwoną koszulkę da z siebie wszystko, w nadziei, że przyniesie to oczekiwany rezultat. 

– W zeszłym tygodniu trener powiedział, że zawsze gramy dla swoich ludzi, co w starciu z Evertonem jest jeszcze bardziej prawdziwe. Jesteśmy świadomi obowiązków, którym teraz musimy sprostać.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Klopp o powrocie Fabinho  (1)
03.03.2021 15:45, Redbeatle, liverpoolfc.com
Klopp o kontuzjowanych  (5)
03.03.2021 14:33, AirCanada, liverpoolfc.com
Kabak o początkach w Liverpoolu  (2)
03.03.2021 14:19, AirCanada, liverpoolfc.com
Wczorajszy trening - wideo  (0)
03.03.2021 13:44, AirCanada, liverpoolfc.com
Borini: Liverpool to najlepszy klub na świecie  (1)
03.03.2021 12:29, Cyryl, Liverpool Echo
Skróty meczów U-23 i U-18  (0)
03.03.2021 10:08, Piotrek, liverpoolfc.com
Wtorkowy trening przed Chelsea - zdjęcia  (5)
03.03.2021 00:08, Ad9am_, liverpoolfc.com
Klopp wspomina spotkanie z St Johnem  (0)
02.03.2021 22:19, Teszni1, liverpoolfc.com