21:00

Osób online 1318

Damien Duff ostro o występie Liverpoolu

Były piłkarz Chelsea nie przebierał w słowach spytany o grę Liverpoolu w Madrycie.

Duff ostro skrytykował The Reds za ich straszny występ w meczu Ligi Mistrzów przegranym z Realem Madryt 3:1.

Liverpool został zdeklasowany w pierwszej połowie gry na Estadio Alfredo di Stefano, a Real jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 2:0.

Zmorą obrony Liverpoolu okazał się Vinicius Jr, który otworzył wynik spotkania w 27. minucie, zanim Marco Asensio podwyższył prowadzenie Los Blancos.

The Reds musieli coś zmienić w przerwie meczu i chwile tuż po przerwie były w ich wykonaniu obiecujące, czego zwieńczeniem była kluczowa w kontekście dwumeczu bramka wyjazdowa Mohameda Salaha.

Jednak ponownie na listę strzelców wpisał się Vinicius, zapewniając tym samym 13-krotnym zdobywcom Pucharu Europy dwubramkową zaliczkę przed rewanżem na Anfield.

Duff, który grał w barwach Chelsea oraz reprezentacji Irlandii, skrytykował występ Liverpoolu i stwierdził, że wyglądało to tak, jakby zawodnicy dotarli na mecz z kacem.

W rozmowie po meczu dla RTE Sport Duff powiedział:

- Byli fatalni. Jak mówiłem w przerwie, to był najgorszy występ Liverpoolu w tym sezonie, a to już był zły sezon.

- Czy dawałbym im jakieś szanse? Owszem, gdyby wrócili przed pełne Anfield i grali na sto procent tak, jak zrobili to przeciwko Barcelonie parę lat temu.

- Ale wychodząc na boisko tak jak dziś wieczorem, nie ma mowy. Powiedziałbym, że to koniec.

- Jestem bardzo zero-jedynkowy w kwestii futbolu. Zawsze masz szansę na wygranie meczu, jeśli pokażesz jakość, dynamikę, pasję i emocje. Im jednak brakowało tych czterech rzeczy.

- Po prawdzie, mecz został rozegrany na boisku treningowym. Nie dało się odczuć, że to był ćwierćfinał. Real był jednak lepszym zespołem.

- To wyglądało tak, jakby Liverpool pojawił się na porannym poniedziałkowym meczu treningowym, kilku chłopaków miało kaca, kilku zjadło za dużo śniadania, kilku nie zrobiło rozgrzewki, a kilku nie odbyło masażu.

- Byli fatalni. Zagrali aż tak źle. Nie wiem, jak mieliby wrócić po czymś takim, naprawdę nie wiem.

Liverpool musi się teraz skupić na sobotnim spotkaniu Premier League - mecz z Aston Villą na Anfield - przed najważniejszym meczem sezonu z Realem Madryt, który odbędzie się ledwie kilka dni później.

The Reds będą mieli nadzieję, żeby wykorzystać wyjazdową bramkę Salaha i po raz kolejny zaserwować fanom wielki "comeback", choć tym razem będą musieli to zrobić przed pustymi trybunami.