27.04.2024
13:30

Osób online 1590

Młodzież wygrywa z Arsenalem w ćwierćfinale!

Młodzieżowa drużyna U-18 awansowała do półfinałów FA Youth Cup po niesamowitej wygranej 3:1 nad Arsenalem w piątkowym meczu na Anfield.

Bramki Maxa Woltmana i Jamesa Norrisa zdobyte w pierwszej połowie dały Liverpoolowi solidną przewagę. Wynik meczu zamknął gol Mateusza Musiałowskiego przed The Kop po przerwie.

Miguel Azeez zdobył bramkę dla Kanonierów, co zmusiło The Reds do koncentracji do samego końca spotkania.

Podopieczni Marca Bridge’a-Wilkinsona zmierzą się w przyszłym miesiącu na wyjeździe z Ipswich Town w półfinale, kontynuując swoją walkę o piąte trofeum w tym prestiżowym turnieju.

Anfield zapewniło wyjątkową oprawę dla ważnego ćwierćfinału, w którym uczestniczył nawet menadżer pierwszego zespołu Jürgen Klopp.

Arsenal od początku grał swobodnie, co jednak nie przełożyło się na żadne bramki w pierwszym kwadransie.

Musiałowski chciał przyspieszyć tempo gry The Reds posyłając silne uderzenie z ponad 20 metrów, które wylądawało kilka metrów za bramką.

Mimo tego gospodarze zdobyli bardzo ładną bramkę dosłownie chwilę później.

Conor Bradley dośrodkował głęboko piłkę z prawej strony pola karnego wprost na głowę Jamesa Balagiziego, który inteligentnie asystował wbiegającemu Woltmanowi.

Napastnik Liverpool nie miał bardzo łatwej sytuacji, jednak dokładnie wykończył podanie Balagiziego i umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki. Liverpool wysunął się na jednobramkowe prowadzenie.

Arsenal szybko wrócił do gry, Harvey Davies został zmuszony do ciągłej uwagi po składnych akcjach Kanonierów.

Azeez groźnie rozpoczął akcję z lewego skrzydła, a po jego strzale bramkarz The Reds musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, broniąc rykoszet, który wcześniej odbił się od Billy’ego Koumetio.

Po akcji Dominicka Cornessa pod bramką Arsenalu, zmuszony do obrony był bramkarz gości Ovie Ejeheri.

Balagizi przejął piłkę na połowie Liverpoolu, nie dał jej sobie odebrać i wspaniale asystował Musiałowskiemu.

Polak wdarł się w pole karne Arsenalu, minął Alexa Kirka i precyzyjnie wykończył zostawiając Ejeheriego bez szans.

Kanonierzy nie poddawali się jednak i walczyli ciągle, by osiągnąć korzystny rezultat.

Marcelo Flores przestrzelił nad bramką z dobrej pozycji, a Davies musiał ratować wynik po uderzeniu Kido Taylora-Harta.

Koumetio sfaulował Khayona Edwardsa podczas próby bloku dośrodkowania z prawej strony, co pozwoliło Azeezowi strzelić z karnego wprost pod poprzeczkę na około 25 minut przed końcem meczu.

Taylor-Hart bez ustanku atakował z lewego skrzydłą, Jarell Quansah musiał blokować jego uderzenie po tym, jak udało mu się ominąć Bradleya w polu karnym.

Mimo to, Liveprool wytrzymał napór Arsenalu i awansował do półfinałów Młodzieżowego FA Cup. Gracze już przygotowuje się do nadchodzącej konfrontacji z Ipswich.

Liverpool U-18: Davies, Bradley, Norris, Quansah, Koumetio, Stephenson, Corness (85' Mabaya), Morton, Woltman, Balagizi, Musiałowski (77' Frauendorf).

Niewykorzystane zmiany: Jonas, Mrozek, Wilson, Chambers, Bajcetic.