player
BHA
Brighton & Hove Albion
FA Cup
29.01.2023
14:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 525

Kiedy spodziewamy się powrotów po kontuzjach?


Jurgen Klopp jest obecnie pozbawiony pięciu członków seniorskiego składu z powodu kontuzji. Kiedy możemy spodziewać się ich powrotu?

Liverpool ma za sobą 30 meczów w sezonie 2022/23 i jak dotąd tylko 6 graczy regularnego składu uniknęło problemów ze zdrowiem – 7, jeśli dodać Cody'ego Gakpo.

Oznacza to, że łącznie 23 różnych graczy zostało wykluczonych z co najmniej jednego meczu z powodu kontuzji w tym sezonie. Niewyobrażalna statystyka.

To spotęgowało trudności The Reds i stworzyło błędne koło, w którym główna linia ataku The Reds ponosi obecnie ciężar problemów związanych ze zdrowiem w zespole.

Przyjrzyjmy się, kto jest obecnie odsunięty na bok i kiedy spodziewany jest powrót.

Virgil van Dijk

Uraz: ścięgno udowe

Nie gra od: Brentford (W)

Oczekiwany powrót: luty (najwcześniej - mecz z Evertonem)

Van Dijk został zmuszony do zejścia z boiska w pierwszym meczu tego roku, a to, co początkowo uważano za środek ostrożności, zamieniło się w diagnozę pod tytułem „ponad miesiąc bez gry”.

Najwcześniejszym możliwym powrotem najprawdopodobniej będą derby Merseyside na Anfield 13 lutego, a jeśli nie, celem będzie wyjazd do Newcastle 18 lutego.

Co powiedział Klopp (6 stycznia): „Ostatecznie diagnoza była dość surowa, ale mówimy o tygodniach, trochę ponad miesiąc, nie dłużej”.

Roberto Firmino

Uraz: mięsień

Nie gra od: Man City (W)

Oczekiwany powrót: luty

Sytuacja z Firmino jest dziwna, był niedostępny od powrotu krajowych rozgrywek po zakończeniu Mistrzostw Świata, opuścił 8 ostatnich meczów.

Bobby ogłosił, że został „już wyleczony” 29 grudnia, ale prawie miesiąc później nie wrócił jeszcze do treningów zespołowych po komplikacjach z powrotem do pełnego zdrowia.

Początkowo szacowano, że problem Firmino pozostawi go z boku na „10-14 dni”, ale minęło już 5 tygodni. Powrót jest prawdopodobny dopiero w lutym.

Co powiedział Klopp (13 stycznia): „Nie wiem dokładnie, kiedy wróci, nie jest blisko treningu zespołowego”.

Diogo Jota

Uraz: łydka

Nie gra od: Man City (D)

Oczekiwany powrót: luty (mecz z Realem)

Jota był poza grą od października, a planowym terminem powrotu zawsze był luty i pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Przypada to na 21 lutego, pozostawiając Jocie cztery tygodnie na powrót do treningów drużynowych i rozpoczęcie odbudowy sprawności meczowej. Robi progres, a Real pozostaje realistycznym celem.

Jego powrót będzie dużym wzmocnieniem dla The Reds, gdy nadejdzie czas.

Co powiedział Klopp (16 stycznia): „Nie wiem dokładnie, jak długo to potrwa. Wygląda naprawdę dobrze, jest na boisku. Robi już wiele rzeczy”.

Luis Diaz

Uraz: kolano

Nie gra od: Arsenal (W)

Oczekiwany powrót: marzec (najwcześniej)

Właśnie wtedy, gdy Diaz wrócił do gry po przerwie w Pucharze Świata po początkowej kontuzji kolana w październiku, doznał jeszcze jednej kontuzji więzadła, która wymagała już operacji.

Marzec był najwcześniejszym terminem powrotu, podanym wkrótce po tym, jak pojawiły się oficjalne wiadomości, co oznacza, że w sumie opuści co najmniej 24 mecze. Najwcześniejsza data powrotu jest nadal aktualna.

Diaz przekazał pozytywne informacje na temat swojej regeneracji w mediach społecznościowych, zaczynając trenować z większym obciążeniem lewego kolana. Liverpool będzie jednak ostrożny, ponieważ jest to druga kontuzja tego samego kolana w krótkim odstępie czasu.

Szczerze mówiąc, nie powinno się oczekiwać, że odegra dużą rolę w tym sezonie.

Co powiedział Klopp (11 grudnia): „To jasne, że to wielkie rozczarowanie dla nas wszystkich, dla niego również”.

Arthur

Uraz: udo

Nie gra od: Rangers (D)

Oczekiwany powrót: luty

Długotrwała kontuzja uda zatrzymała Arthura na sali medycznej przez ponad trzy miesiące po tym, jak zgromadził zaledwie 13 minut gry w barwach Liverpoolu.

Brazylijczyk wymagał operacji, a raporty sugerują, że robi pozytywne postępy, ale luty nadal jest realistycznym terminem powrotu do gry po czteromiesięcznym okresie rekonwalescencji.

A co z Gordonem i Ramsayem?

Po pierwsze, Kaide Gordon nie rozegrał ani minuty na żadnym poziomie od lutego 2021 r. z powodu serii problemów, które można przypisać skutkom ubocznym bólów wzrostowych.

To była długa droga, ale powoli wraca do pełnej sprawności na boisku, a klub jest gotów nie przyspieszać procesu i przywrócić go na właściwe tory w dłuższej perspektywie czasowej.

Barry Lewtas, menedżer zespołu U-21, powiedział na początku tego miesiąca:

- Jest na boisku, biega. Po prostu go odbudowujemy i naprawdę o niego dbamy.

Jeśli chodzi o Calvina Ramsaya, większość być może zastanawiała się, gdzie się znajduje, ponieważ opuścił szeroki w ostatnich 7 meczach.

Szkocki prawy obrońca wystąpił w drużynie U-21 8 stycznia, ale już po 22 minutach otrzymał czerwoną kartkę, a jego ostatni występ w akademii miał miejsce 22 stycznia, kiedy rozegrał pełne 90 minut.

W międzyczasie James Milner zastąpił Trenta Alexandra-Arnolda i nie byłoby niespodzianką, gdyby w tym miesiącu pojawiło się zainteresowanie wypożyczeniem 19-latka ze strony innych zespołów.

Komentarze (4)

MG75 25.01.2023 06:52 #
Transfer Ramsaya sprawia wrażenie zupełnie nieprzemyślanego. Chłopak najpierw niegotowy (?) do gry, potem na chwilę się pojawił i znów znika, teraz rozważania dotyczące wypożyczenia.
FanLFC25 25.01.2023 09:18 #
Kabak, Davies, Arthur, teraz Ramsay. W dodatku sprzedaż Mane, kupno cienkiego póki co Nuneza i Gakpo.
Powoli wracamy do przeszłości
Jedi13 25.01.2023 09:36 #
Podobnie jak w przypadku Robertsona, nieprawdaż?
Redzik90 25.01.2023 14:45 #
Ramsay DOPIERO 18 lat, a podczas nielicznych minut w tym sezonie wyglądał naprawdę dobrze.
Nie był gotowy, bo za szybko urósł. Zadziwiające w przypadku takiego młodego człowieka, nie? ;) A to, że teraz nie gra, bo Klopp w sytuacji kryzysowej woli postawić na naszego dziadka, to jest akurat chore i głupie.

Pozostałe aktualności

De Zerbi: To Liverpool jest faworytem  (0)
28.01.2023 14:12, Ad9am_, brightonandhovealbion.com
Wieści kadrowe przed meczem z Brighton  (0)
28.01.2023 13:25, Fsobczynski, liverpoolfc.com
Jürgen Klopp: Cody jest świetny w defensywnie  (2)
28.01.2023 13:22, Cyryl, liverpoolfc.com
Gakpo o adaptacji w Liverpoolu  (2)
28.01.2023 12:04, BarryAllen, liverpoolfc.com
Cannonier daje wygraną z Wolves  (0)
28.01.2023 00:28, AirCanada, liverpoolfc.com
Can: Walczyłem z nowotworem  (3)
27.01.2023 18:02, AirCanada, thisisanfield.com
Klopp o pomocnikach i grze przeciwko Brighton  (25)
27.01.2023 15:16, Loku64, Liverpoolfc.com