player
 
Osób online 398

Akademia


Budżetu Liverpoolu nie można w żaden sposób porównywać do bogactwa Chelsea, ale wciąż możemy konkurować o najlepszych zawodników z klubami z całego świata. Mimo to decyzja o zbudowaniu multi-milionowej akademii udowodniła, że klub ma wysokie oczekiwania związane z rozwojem własnych, młodych talentów.

Pod wodzą Steva Heighwaya, każdy młody chłopak w akademii ma szansę pójść w ślady najwspanialszych graczy „The Reds”. Michael Owen, Steven Gerrard, Robbie Fowler, Steve McManaman i Jamie Carragher wszyscy udowodnili, że lokalni chłopcy mogą stać się piłkarzami światowej klasy, jeżeli trenowani są od najmłodszych lat.

Tom Saunders Lecture Theatre

Jest pomieszczenie do nauki. W poniedziałki, środy i piątki rano chłopcy uczą się w tym pokoju. Dave Shannon i John Owens odtwarzają tu także kasety video z meczami, dyskutując i analizując wszelkie aspekty gry. Tom Saunders zainicjował szkolenie młodzieży w Anglii, pomagał także w prowadzeniu klubu, już kiedy managerem był Bill Shankly. Klub jest dumny i zaszczycony, że ma takiego przyjaciela jak on i pomieszczenie to zostało nazwane na jego cześć 2 lata temu.

Ściana Legend

Na tej ścianie umieszczone są niezwykłe dokonania piłkarzy Liverpoolu, znajdują się na niej między innymi Bill Shankly, Bob Paisley, Joe Fagan i chociażby Steve Highway, który rozegrał ponad 300 meczy w barwach Liverpoolu.

Edukacja

Nasze pomieszczenie edukacyjne zostało przetransferowane w ciągu ostatnich 18 miesięcy w bardzo nowoczesny pokój z komputerami i innymi przydatnymi do nauki pomocami. Chłopcy uczą się wielu przedmiotów, ale przede wszystkim mowa o sporcie. Wiedza ta przyda się jak już skończą grać w piłkę i zaczną szukać nowej pracy, jako managerzy, trenerzy, fizjoterapeuci, lekarze itp. Młodzi piłkarze są nie tylko uczeni jak grać w piłkę, ale także jak powinni się zachowywać poza boiskiem np. jak radzić sobie z mediami i jak rozsądnie dysponować pieniędzmi.

Sala Bilardowa

Nie możemy oczekiwać od chłopców ciągłej pracy, właśnie tutaj jest miejsce na relaks i odpoczynek. Mamy tu stoły bilardowe, piłkarzyki i tenis stołowy. Ludzie spoza akademii myślą, że bardzo łatwo jest przychodzić tu od poniedziałku do piątku a w sobotę grać mecz, a to nieprawda. Praca jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie, dlatego musieliśmy pomyśleć o takim właśnie miejscu na odpoczynek.

Stołówka

Tutaj wszyscy chłopcy jedzą śniadania i lunch. Potrawy przygotowane są przez naszych trzech kucharzy Johna, Joe i Di. Dieta jest bardzo zdrowa, bogata w węglowodany i witaminy, nie ma mowy o żadnym tłuszczu. Kucharze pracowali poprzednio na uniwersytecie w Liverpoolu, ale potrawy przez nich przygotowywane były tak smaczne, że zatrudniono ich w akademii.

Boiska treningowe

Razem mamy do dyspozycji 10 boisk trawiastych, z czego 4 są wymiarowe, 2 średnie a pozostałe małe. Neil Holden wraz z innymi członkami personelu dbają o jakość murawy. Codziennie boiska są zraszane przez 200 zraszaczy, woda pompowana jest ze 100 metrów pod ziemią. Nawadnianie jest bardzo ważne, ponieważ są to boiska o podstawie piaskowej i woda jest niezbędna do ich utrzymania.

Boisko meczowe

Jesteśmy bardzo dumni z naszego boiska meczowego. To tutaj rozgrywane są mecze U-17 i U-19, właśnie tu trzeba zabłysnąć żeby dostać się na Melwood. W każdą sobotę trenerzy z Melwood przychodzą na mecze młodzików. Czasami organizowane są także mecze towarzyskie Akademia vs Melwood. Są one bardzo pomocne w rozwoju, ponieważ piłkarze z Akademii uczą się od ich kolegów z Melwood, mogą się przekonać, co muszą osiągnąć żeby stać się profesjonalnym piłkarzem.

Siłownia

Siłownia jest bardzo dobrze wyposażona. Każdy chłopiec ma swój własny program ćwiczeń, ponieważ muszą rozwijać inne mięśnie. Niektórzy muszą pracować nad górnymi partiami ciała, z kolei inni nad mięśniami brzucha lub nóg. W tych czasach piłkarze muszą być dobrymi atletami, gra stała się szybsza i bardziej agresywna, siła fizyczna jest dużym atutem. Pracujemy także nad dziedzinami technicznymi. Nasi eksperci wielokrotnie odwiedzają Hiszpanię, lub Włochy i zdobytą tam wiedzę starają się użyć w Akademii. Oczywiście jeszcze nie osiągnęliśmy tak wysokich standardów jak piłkarze z wymienionych krajów, ale posuwamy się w dobrym kierunku i wyszkolenie techniczne jest o wiele lepsze niż było kiedyś.

Centrum Medyczne

Mamy tu baseny odnowy biologicznej, dwój fizjoterapeutów i lekarza. Z taki sprzętem i personelem bardzo szybko można zregenerować chłopców. Po mimo, że to tylko młodzieżówka to mamy lepszy sprzęt niż większość klubów w dorosłej piłce.

Pralnia

Mamy jedną panią, która zajmuje się przygotowywaniem strojów. Przychodzi ona dwa razy w tygodniu, w sobotę i niedzielę. Częścią jej pracy jest także od czasu do czasy zaszycie czegoś, lub doszycie numeru na koszulkę. Każdy chłopak ma dwa stroje treningowy i meczowy. Stroje zmieniane są raz na sezon.

Szatnie

Mamy 10 szatni. W każdej z nich chłopcy mają swoje własne prysznice, suszarki do włosów i zlew dobrze utrzymywane przez nasz personel. Akademia wyznacza wysokie standardy higieny, ponieważ w każdym sporcie jest to ważne. Ze sprzętem, jakim dysponujemy w akademii, można rozegrać nawet 6 meczy dziennie, my mniej więcej gramy 4.

Działacze klubu zapewnili młodym talentom wszystko, czego tylko potrzeba żeby stać się świetnym piłkarzem, tak więc możemy być spokojni, że jeszcze wielu wspaniałych graczy wyjdzie zza murów „The Academy”, założy czerwony trykot i będzie godnie broniło barw Liverpoolu.


Data publikacji: 17.10.2009 (zmod. 02.07.2020)