PILNE: Liverpool Football Club potwierdził, że menedżer (…)">
MIL
Milan
Towarzyski
26.07.2025
13:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1675

Rafa Benitez odszedł z Liverpoolu


PILNE: Liverpool Football Club potwierdził, że menedżer Rafael Benitez zgodził się rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron i odejdzie z klubu.

Benitez odchodzi ze swojej pozycji jak manager zespołu po sześciu latach. Zarząd przekazuje swoje podziękowania za jego pracę i życzy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze - czytamy w oświadczeniu.

Dyrektor zarządzający Christian Purslow i ambasador klubu Kenny Dalglish otrzymali zadanie znalezienie nowych kandydatów na pozycję managera. Zarząd nie określił terminu i oficjalne oświadczenie pojawi się dopiero wraz z nazwiskiem nowego trenera.

- Rafa na zawsze będzie częścią kultury Liverpoolu, po tym jak zdobył dla tego klubu Ligę Mistrzów w dramatycznych okolicznościach. Po słabym sezonie obie strony doszły do wniosku, że nowy początek będzie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich stron - powiedział prezes klubu Martin Broughton.

Kilka słów na zakończenie przygody z Liverpoolem udzielił również Rafael Benitez: - To dla mnie smutne, że muszę ogłosić swój koniec pracy na stanowisku managera Liverpoolu. Chciałbym podziękować całemu sztabowi i piłkarzom za ich wysiłek.

- Na zawsze zachowam piękne momenty, które tutaj przeżyłem. Będę pamiętał silne i wierne poparcie kibiców w trudnych chwilach i miłość całego Liverpoolu. Brak mi słów, żeby podziękować wam za te wszystkie lata. Jestem dumny z tego, że byłem waszym managerem.

- Dziękuje raz jeszcze i pamiętajcie: You'll never walk alone.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Elliott trenuje z trenerem z dzieciństwa (0)
17.07.2025 19:58, Tomasi, thisisanfield.com
Historia Ekitike to dowód silnej pozycji The Reds (13)
17.07.2025 16:30, Ad9am_, The Daily Telegraph
Danns może pełnić rolę zmiennika (4)
17.07.2025 15:57, BarryAllen, thisisanfield.com
Ukończono specjalny mural ku czci Diogo Joty (4)
17.07.2025 11:58, Klika1892, liverpoolfc.com
Isak – dylemat Eddiego Howe'a i Saudów (7)
16.07.2025 23:56, Kubahos, The Guardian