27.04.2024
13:30

Osób online 1046

Dudek zwycięża w głosowaniu

W głosowaniu ogłoszonym przez oficjalny magazyn Champions League na najlepszy moment w historii rozgrywek aż 21% głosów zdobył Jerzy Dudek i jego nieprawdopodobna obrona dwóch strzałów Szewczenki w samej końcówce dogrywki finału w Stambule.

Drugie miejsce zajął wolej Zinedine’a Zidane’a w finale 2002 roku, kiedy wygrał puchar dla Realu Madryt wykańczając dośrodkowanie Roberto Carlosa.

Najniższy stopień podium przypadł w udziale Norwegowi Solskjær’owi, który zadecydował o wyniku finału w sezonie 98-99 między Manchesterem United i Bayernem Monachium.

Pierwszą piątkę zamknął przepiękny półwolej Stevena Gerrarda w ostatnich minutach spotkania z Olympiakosem w czasie zwycięskiej dla The Reds kampanii, który zapewnił Liverpoolowi awans do fazy pucharowej rozgrywek.

TOP 10 momentów w historii Champions League:

1. Jerzy Dudek (Liverpool FC v AC Milan, 2004/05 finał)

2. Zinédine Zidane (Real Madrid CF v Bayer 04 Leverkusen, 2001/02 finał)

3. Ole Gunnar Solskjaer (Manchester United vs FC Bayern Monachium, 1998/99 finał)

4. Kaká (AC Milan vs Manchester United FC, 2006/07 półfinał)

5. Steven Gerrard (Liverpool FC vs Olympiacos FC, 2004/05 faza grupowa)