1:4 - Luis Díaz (53')
1:5 - Dominik Szoboszlai (90'+4)

Vindahl; Vitik, Krejci, Sorensen (Rynes 43'); Preciado, Kairinen (Karabec 74'), Solbakken, Zeleny; Birmancevic (Tuci 74'), Haraslin (Laci 65') Kuchta (Olatunji 74')

Kelleher; Gomez (Bradley 46′), Konate (Van Dijk 50′), Quansah, Robertson; Endo, Mac Allister (Clark 65′), Elliott; Gakpo, Nunez (Szoboszlai 51′), Diaz (Salah 74′)

Liverpool wygrał dziś w Pradze 5:1 ze Spartą i jest jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Europy, mając w perspektywie rewanż na Anfield.

The Reds wyszli na prowadzenie w 7. minucie rywalizacji, kiedy w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Mac Allister. Argentyńczyk podszedł do jedenastki i precyzyjnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki, pokonał Vindahla.

W 15. minucie powinno być 1:1. W doskonałej sytuacji znalazł się Haraslin, ale jego strzał wybronił Kelleher, który był na linii bramkowej dobrze asekurowany przez Gomeza.

W 26. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Darwin Núñez. Urugwajczyk mocno zakręcił piłką, pokonując golkipera Prażan.

W 37. minucie bardzo blisko bramki byli Czesi. Strzelał Haraslin, Kelleher wypiąstkował piłkę do boku, a Birmancevic z bliskiej odległości skiksował, strzelając obok słupka.

W 44. minucie fantastyczną okazję zmarnował Cody Gakpo. Holender obrócił się z piłką w polu karnym i trafił w leżącego już Vindahla.

W doliczonym czasie gry dublet skompletował na swoim koncie świetnie dysponowany Darwin. Urugwajczyk popisał się precyzyjnym strzałem z woleja, nie dając szans Vindahlowi na udaną interwencję.

Na samym początku drugiej połowy Sparta strzela gola. Po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska, pechową interwencją w polu karnym Liverpoolu popisał się Conor Bradley, zaskakując Kellehera.

W 50. minucie problem sztabowi medycznemu zgłosił Ibou Konate, który nie był w stanie kontynuować gry, co stawia pod dużym znakiem zapytania występ Francuza w niedzielnym hicie z Ciy.

W 54. minucie Diaz wykorzystał podanie Elliotta i z bliskiej odległości trafił do siatki Sparty.

W 84. minucie po podaniu Szoboszlaia, bramkarza Czechów pokonał wprowadzony z ławki jako piąty rezerwowy - Mo Salah, ale sędziowie po analizie VAR-u z dość niejasnych przyczyn wskazali pozycję spaloną.

W doliczonym czasie gry Dom Szoboszlai świetnie sfinalizował szybką kontrę the Reds, pieczętując okazały triumf gości z Anglii.