0:1 - Mohamed Salah (7')

Atalanta

Musso - Djimsiti, Hien, Kolašinac, Zappacosta, Éderson (75' Pašalić), de Roon, Ruggeri, Miranchuk (79' Lookman), Koopmeiners, Scamacca (75' De Ketelaere)

Alisson - Alexander-Arnold (72' Gomez), Konaté, van Dijk, Robertson (79' Danns), Szoboszlai (67' Elliott), Mac Allister, Jones, Salah (66' Núñez), Gakpo, Díaz (66' Jota)

The Reds zawiedli swoich kibiców i zasłużenie odpadli w Italii, czym zakończyli swoją przygodę w europejskich pucharach. Pomimo szybkiego objęcia prowadzenia w 7. minucie po golu Mohameda Salaha, Czerwonym zabrakło wiary i determinacji w to, że uda się odwrócić losu dwumeczu.

Ekipę z czerwonej części Merseyside czekało dzisiaj arcytrudne zadanie. Takim mogliśmy nazwać odrobienie trzybramkowej straty z pierwszego meczu... i to na Anfield.

Liverpool musiał zacząć z wysokiego C, aby móc marzyć o awansie do półfinału. Tak się stało. Mohamed Salah pewnie wykorzystał w 7. minucie rzut karny. Kilka chwil wcześniej Ruggeri zatrzymał nieprzepisowo piłkę ręką po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda. Liverpoolczycy przez długi okres pierwszej połowy prowadzili grę na połowie rywali. Gracze Atalanty byli bardzo dobrze zorganizowani i zdyscyplinowani w defensywie, czym trudno było zawodnikom Jürgena Kloppa znaleźć jakąś szczelinę lub wadę w obronie gospodarzy.

Kibice Liverpoolu mogli się spodziewać znacznie lepszej odsłony w drugiej części meczu. Niestety obraz gry niewiele się zmienił. Podopieczni Jürgena Kloppa walili głową w mur, a klarowniejsze okazje potrafili sobie wypracować gracze Gian Piero Gasperiniego. Jednak w każdej sytuacji na posterunku był Alisson Becker, który dobrym ustawieniem łapał futbolówki po uderzeniach piłkarzy Atalanty.

Liverpool na długo przed końcem meczu stracił wiarę w to, że może jeszcze coś ugrać w Bergamo. Bezproduktywne posiadanie piłki w żadnym aspekcie nie zapowiadało na korzystny efekt i skromnym zwycięstwem 1:0 kończą swój udział w europejskich pucharach w tej kampanii.