05.05.2024
17:30

Osób online 931

Czerwoni w reprezentacjach

Steven Gerrard poprowadził Anglię do odniesienia komfortowego zwycięstwa 4:0 nad ekipą Mołdawii dzisiejszego wieczoru, gdy w piękny sposób umieścił piłkę w bramce rywali, zdobywając pierwszą bramkę dla swojego zespołu w starciu na Wembley.

Kapitan ekipy Trzech Lwów wziął sprawy w swoje ręce po zaledwie 11 minutach gry, kiedy to wpakował podkręconą, lecącą tuż nad ziemią piłkę w dolny róg bramki Stanislava Namașki.

Bramka autorstwa Rickiego Lamberta oraz dwie Danny’ego Welbecka zapewniły zwycięstwo zespołowi Roya Hodgsona przed kluczowym meczem z Ukrainą w przyszły czwartek.

Gerrard wcześnie uspokoił nerwy w stolicy, przyjmując podanie od Franka Lamparda i kierując piłkę do siatki bramkarza rywali, wyprowadzając swoją reprezentację na prowadzenie 1:0.

Urodzony w Kirkby Lambert podwoił wynik w 26 minucie, kiedy to dobił obroniony przez Namasco strzał Theo Walcotta.

Na koniec pierwszej połowy Welbeck obejrzał żółtą kartkę, która wykluczy go z wtorkowego meczu przeciwko Ukrainie, jednak napastnik Manchesteru United odpokutował swoją winę wyprzedzając obrońcę, następnie omijając bramkarza i dając Anglii trzeciego gola w tym spotkaniu.

W 50 minucie Welbeck zdobył swojego drugiego gola, delikatnie lobując Namașcę po otrzymaniu dokładnego podania od Lamberta, czym też pozbawił przeciwnika jakichkolwiek szans.

W innym meczu Martin Škrtel zaliczył występ dla ekipy Słowacji, która utrzymała przy życiu swoje nadzieje na awans za sprawą wygranej 1:0 nad Bośnią i Hercegowiną.

Daniel Agger rozegrał całe spotkanie, gdy jego Dania wygrała na wyjeździe z Maltą w stosunku 2:1.

Prowadzenie dla gości zdobył po zaledwie dwóch minutach Leon Adreasen, jednakże Clayton Fallia wyrównał jeszcze przed przerwą. Grający w Tottenhamie Christian Eriksen zapewnił swojej drużynie zwycięstwo strzelając bramkę w 51. minucie spotkania.

Ponadto Simon Mignolet obejrzał wygraną swojej reprezentacji z pozycji rezerwowego, kiedy to Belgia pokonała na Hampden Park Szkocję 2:0.