Areola 65 (sam)'
Antonio 77'

Aréola – Coufal, Zouma (C), Ogbonna, Palmieri – Souček (74. Ward-Prowse), E. Álvarez – Bowen, Paquetá, Kudus – Antonio.

Becker – Alexander-Arnold (79. Saláh), Quansah (90+1. Szoboszlai), van Dijk (C), Robertson – Mac Allister, Endó (79. Gomez), Gravenberch – Elliott, Gakpo, Díaz (79. Núñez).

Liveprool FC zremisował na wyjeździe z West Hamem United 2:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Bowen oraz Antonio, a po stronie Liverpoolu na listę strzelców wpisali się Robertson i Areola (samobójcze trafienie).

Trzecia minuta spotkania i The Reds przeprowadzają akcję prawą stroną boiska - Elliott dośrodkowuje w pole karne, a Ryan Gravenberch próbuje zgrywać futbolówkę z powietrza. Ta ostatecznie przelatuje obok prawego słupka bramki "Młotów".

Chwilę później Lucas Paqueta ostro fauluje Alexisa Mac Allistera, ale sędzia nie decyduje się na pokazanie żółtej kartki reprezentantowi Brazylii. Z kolei Argentyńczyk nie korzysta z pomocy medycznej i zostaje na murawie.

Po upływie dziesięciu minut dogodną okazję zmarnował Harvey Elliott. Anglik nie wykorzystał zgrania głową Cody’ego Gakpo i uderzył w boczną siatkę.

West Ham odpowiada celnym uderzeniem Jarroda Bowena. Fatalne podanie autorstwa Elliotta nie doprowadza finalnie do straty bramki, ponieważ pewną interwencją popisał się Alisson Becker.

Dwudziesta minuta to niecelny strzał z rzutu wolnego Trenta Alexandra-Arnolda. Vice-kapitan Liverpoolu przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Stały fragment gry "zapewnił" ekipie gości Mohammed Kudus.

Nadszedł czas na pierwszą interwencję VAR-u. Trent uruchamia podaniem Luisa Diaza, Kolumbijczyk podaje do Gakpo, a ten jest faulowany przez zawodnika gospodarzy. Następnie futbolówka wraca do Diaza, skrzydłowy uderza i trafia w rękę Angelo Ogbonny. Obsada sędziowska zdecydowała się na odgwizdanie spalonego w momencie zagrania prawego obrońcy gości.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pojawił się nierozłączny element meczów Liverpoolu w trwającej kampanii. Luis Diaz po indywidualnej akcji obił słupek bramki Areoli. Podobna sytuacja miała miejsce w przegranych derbach z Evertonem (0:2).

Wynik spotkania w 43. minucie otworzył Jarrod Bowen. Krótkie rozegranie rzutu rożnego, wrzutka Antonio i reprezentant Anglii dzięki uderzeniu głową wpisuje się na listę strzelców.

W przerwie meczu obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na roszady w wyjściowych jedenastkach. Po zmianie stron Gravenberch uderza z pierwszej piłki nad poprzeczką. Warto zwrócić uwagę na efektowne podanie Luisa Diaza.

Liverpool doprowadza do wyrównania w 49. minucie za sprawą Andy'ego Robertsona. Szkot umiejętnie wykorzystał "zasłonę" obrońców West Hamu i mógł cieszyć się z drugiego gola na poziomie Premier League w sezonie 2023/2024.

Po wpływie 65. minut piłkarze The Reds wyszli na prowadzenie. Gakpo uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka po drodze odbiła się od Ogbonny i zaskoczyła bezradnego Areole.

Dziesięć minut później na tablicy wyników ponownie widniał remis. Bowen do gola dokłada asystę, a głowę do futbolówki umiejętnie dostawił Michael Antonio.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni Kloppa przeprowadzili kontratak po rzucie rożnym gospodarzy. Akcję napędził Mohamed Salah, który zagrał do Darwina Nuneza, a Urugwajczyk obsłużył podaniem Elliotta. Anglik huknął z dystansu i obił poprzeczkę.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.