05.05.2024
17:30

Osób online 982

Młodzież pokonała Sunderland

Dublet Kierana Morrisona w drugiej połowie dał Liverpoolowi U-18 wyjazdowe zwycięstwo 2:1 z Sunderlandem.

Podczas swojej drugiej podróży na północny wschód w tym tygodniu i porażce 3:4 z Newcastle United we wtorek wieczorem, młodzi The Reds pod wodzą Marca Bridge'a-Wilkinsona zdobyli trzy punkty w Academy of Light.

Gospodarze rozpoczęli znakomicie, a Kornel Misciur interweniował przy próbach Aarona Chunga, Cuby Mitchella i Archiego Lightfoota.

Liverpool przez długi czas nie niepokoił przeciwników i ponownie potrzebował pomocy Misciura, aby powstrzymać Finna Geragusiana i Rhysa Walsha po ich strzałach z dystansu.

Napór Sunderlandu nie ustępował o przyniósł efekt w 39 minucie, kiedy Walsh pokonał Misciura z bliskiej odległości po rzucie rożnym.

Odrabianie strat przez The Reds rozpoczęło się błyskawicznie po rozpoczęciu drugiej połowy.

W przeciągu dwóch minut od wznowienia gry Morrison doprowadził do wyrównania po podaniu Schofielda Lonmeniego.

Kapitan trafił ponownie w 81 minucie, dając swojej drużynie zwycięstwo po rzucie wolnym posłanym w lewy dolny róg, strzelając tym samym swojego 11 gola w tej kampanii.

Liverpool U18: Misciur (Morana, 59), Pitt, Evers, Furnell-Gill, Lucky (Airoboma, 65), K. Kelly (Upton, 46), Young (O’Connor, 46), Lonmeni, Sonni-Lambie, Morrison, Bradshaw (Martin, 76).