05.05.2024
17:30

Osób online 1059

Pięć wniosków po meczu z Fulham

Liverpool powrócił na zwycięską ścieżkę w Premier League po niedzielnym zwycięstwie 3:1 nad Fulham w Londynie, a na listę strzelców wpisali się Trent Alexander-Arnold, Ryan Gravenberch i Diogo Jota.

The Reds ciężko pracowali, aby odnotować zwycięstwo w stolicy i zrównać się liczbą punktów z Arsenalem na szczycie tabeli na pięć meczów przed końcem sezonu.

Oto pięć wniosków po meczy w zachodnim Londynie…

Gravenberch strzela debiutanckiego gola w wielkim stylu

Musieliśmy trochę poczekać, ale pierwszy gol Gravenbercha w Premier League był nie tylko ważny, ale także wspaniały.

Mecz był wyrównany do stanu 1:1, a Timothy Castagne wyrównał przed przerwą, po tym jak gol Alexandra-Arnolda wyprowadził Liverpool na prowadzenie.

W drugiej połowie Holender otrzymał podanie od Harveya Elliotta w okolicach 25 metrów od bramki.

Gravenberch miał wiele opcji, ale wybrał właściwą, uderzając w lewy górny róg bramki strzeżonej przez Bernda Leno i zapewniając swojej drużynie prowadzenie.

The Reds nie oddali już tej przewagi.

Trent ponownie dręczy Fulham

Alexander-Arnold strzelił zwycięskiego gola, gdy obie drużyny spotkały się na Anfield w grudniu i prawie zdobył bramkę z rzutu wolnego w tamtym meczu.

Dyskusje dotyczące bramek, które prawie padły zapewne nawet nie dotyczyłyby jego strzału z końcówki zeszłego roku, ale w niedzielę nie było wątpliwości co do strzału, który zapewnił Liverpoolowi prowadzenie w tym meczu.

Diogo Jota został sfaulowany przez Joao Palhinhe 25 metrów przed bramką Fulham, a Alexander-Arnold podszedł i posłał piłkę nad murem, prosto w prawy górny róg bramki bronionej przez Leno.

Moment geniuszu od światowej klasy gracza.

Jota osiąga setkę

Jocie zależało na ukojeniu nerwów Liverpoolu i rozstrzygnięciu rywalizacji.

Wyprowadzony na pozycję na 18 minut przed końcem przez Cody’ego Gakpo reprezentant Portugalii był najspokojniejszym człowiekiem na stadionie, przełożył piłkę na lewą nogę i posłał piłkę obok Leno.

Był to setny gol w angielskiej karierze klubowej Joty, z czego 56 zdobył w Liverpoolu.

Ten znaczył wiele.

Rotacja robi furorę w przypadku Kloppa

Wyjściowa jedenastka Liverpoolu zawierała sześć zmian w porównaniu z drużyną, która w zeszłą niedzielę poniosła porażkę z Crystal Palace.

To więcej, niż Jürgen Klopp zarobił w jakimkolwiek meczu ligowym w tym sezonie, ale jego rotacja zrobiła swoje, a ci, którzy weszli do zespołu, spisali się znakomicie.

Gravenberch i Jota strzelili gole, Elliott zaliczył asystę, a Jarell Quansah i Wataru Endo odegrali kluczową rolę w kontrolowaniu sytuacji przez The Reds w drugiej połowie.

Kiedy Liverpool znów miał problemy, Klopp był w stanie odwrócić się na swoją ławkę i w końcowych fazach wypuścić takich zawodników jak Mohamed Salah, Alexis Mac Allister i Darwin Nunez, a także Joe Gomez i Dominik Szoboszlai.

Niezły zestaw zmienników, który warto mieć w zanadrzu.

Zabawa na wyjeździe dla The Reds

Być może przegrali na Anfield ostatnim razem w Premier League, ale forma Liverpoolu na wyjeździe robi ostatnio wrażenie.

The Reds wygrali siedem z ostatnich dziewięciu meczów na wyjazdach w Premier League, czyli więcej niż wygrali w poprzednich 19 meczach wyjazdowych.

Strzelali także gole w każdym z ostatnich 19 meczów wyjazdowych w Premier League, co jest najdłuższą dotychczasową serią ze wszystkich drużyn. W całej swojej historii ligi zaliczyli jedną dłuższą serię strzelecką na wyjeździe, zdobywając 21 goli z rzędu w okresie od lutego 1955 do lutego 1956, gdy grali w drugiej lidze.

Biorąc pod uwagę, że trzy z pozostałych pięciu meczów rozegrają na wyjeździe, jest to rzeczywiście pozytywny znak dla Kloppa i jego zespołu.