1:1 - Alex Disasi (37')

Chelsea

Sánchez - Disasi, Silva, Colwill, James (76' Gusto), Gallagher, Enzo, Chukwuemeka (81' Maatsen), Chilwell (90' Ugochukwu), Sterling (81' Mudryk), Jackson

Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson, Mac Allister, Szoboszlai, Gakpo (66' Jones), Salah (76' Doak), Jota (66' Núñez), Diaz (76' Elliott)

Liverpool zremisował na inaugurację z ekipą Chelsea 1:1. Gola otwierającego wynik spotkania zdobył w 18. minucie Luis Diaz. Wyrównujące trafienie padło w 37. za sprawą Axela Disasiego.

Liverpool po trzech miesiącach przerwy wrócił do rozgrywek Premier League. W dzisiejszym spotkaniu zawodnicy Jürgena Kloppa zmierzyli się w hicie w Londynie przeciwko Chelsea.

The Reds zaliczyli niezły początek meczu. Imponowali pressingiem i błyskotliwymi akcjami, a ukoronowaniem dobrej gry był gol Luiza Diaza po podaniu Mohameda Salaha w 18. minucie. Liverpool nie odpuszczał i próbował dobić rywala. W 31. minucie wspaniały pomysł i dogranie na wolne pole Trenta Alexander-Arnold wykorzystał Mohameda Salah. Ostatecznie minimalny spalony zadecydował o tym, że trafienie Egipcjanina nie zostało uznane.

W ostatnim kwadransie gra podopiecznych Kloppa nieco przygasła i to gospodarze byli bardziej konkretni. W 37. minucie zamieszanie wewnątrz pola karnego wykorzystał obrońca Chelsea, Alex Disasi. Defensor the Blues strzałem z bliskiej odległości pokonał Alissona Beckera. Stracony gol nieco wstrząsnął drużyną Liverpoolu. Zaledwie 120 sekund później Ben Chilwell zachował się niczym rasowy napastnik i z minięciem bramkarza wpakował piłkę do siatki. Jednak decyzją VARu bramka nie została uznany ze względu na pozycję spaloną Anglika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Początek drugiej części meczu znowu należał dla Liverpoolu. Niestety bez konkretów pod bramką Chelsea. Strzał ze skraju Virgila van Dijka, czy interwencja VAR na polu karnym po zagraniu Jacksona piłki ręką były jedynymi przejawami niepokoju dla kibiców the Blues. Lepsze wrażenie zostawiła po meczu ekipą gospodarze. Kontrolowali przebieg gry i z dużą przewagą posiadania piłki zakończyli mecz. W końcówce spotkania działo się naprawdę wiele. Groźne uderzenie Darwina Núñeza zza pola karnego, czy okazja sam na sam z bramkarzem Mudryka były tego świadectwem. Mecz na Stamford Bridge zakończył się podziałem punktów.

Sędzia: Anthony Taylor