Nunez 81′
Nunez 93'

Pope; Trippier, Schar, Botman (Targett 87′), Burn; Guimaraes, Tonali (Longstaff 72′), Joelinton (Anderson 82′); Almiron, Gordon (Barnes 72′), Isak (Wilson 72′)

Alisson; Alexander-Arnold, Matip (Quansah 77′), Van Dijk, Robertson; Endo (Elliott 58′), Szoboszlai, Mac Allister (Nunez 77′); Salah, Diaz (Gomez 33′), Gakpo (Jota 58′)

Liverpool pokazał fantastyczny charakter i grając w osłabieniu od 28 minuty, w ostatnim kwadransie gry odmienił losy meczu z Newcastle i wygrał 2:1 po dublecie Darwina!

The Reds lepiej weszli w to spotkanie, ale nie miało to większego przełożenia na sytuacje bramkowe.

W 25. minucie błąd popełnił Trent Alexander-Arnold, który nie potrafił dobrze przyjąć piłki po podaniu Salaha, w wyniku czego Gordon po szybkim sprincie stanął oko w oko z Alissonem i pokonał Brazylijczyka.

Na domiar złego 3 minuty później z boiska wyleciał Virgil van Dijk, ukarany czerwoną kartką za przewinienie na Isaku.

Liverpool mógł przegrywać wyżej, ale kapitalną interwencją przy strzale Joelintona popisał się Alisson, utrzymując swój zespół w grze.

Po pierwszej połowie Newcastle zasłużenie prowadziło 1:0.

W 81. minucie the Reds doprowadzili do wyrównania. Wprowadzony z ławki rezerwowych Darwin Núñez wykorzystał błąd stopera i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, świetnie uderzył w długi róg, pokonując Pope'a.

Urugwajczykowi było jednak za mało! W 93. minucie napastnik otrzymał prostopadłe podanie od Mo Salaha i po raz kolejny przechytrzył golkipera Srok.

Liverpool wraca z tarczą z północy Anglii!

Sędzia: John Brooks