2:1 - Darwin Núñez (60')
3:1 - Diogo Jota (85')

Alisson - Gomez, Matip, van Dijk, Robertson, Mac Allister (88' Endō), Jones (77' Gravenberch), Szoboszlai, Salah, Núñez (81' Gakpo), Diaz (81' Jota)

Aréola - Coufal, Zouma, Aguerd, Emerson, Souček (74' Fornals), Edison, Bowen, Ward-Prowse, Paquetá (87' Ings), Antonio (74' Kudus)

Liverpool po bramkach Mohameda Salaha, Darwina Núñeza i Diogo Joty pokonuje West Hamu 3:1.

Dzisiejszego popołudnia na Anfield bliski naszym sercom Liverpool zmierzył się w 6. kolejce Premier League z West Hamem.

I już w szóstej minucie spotkania groźnym uderzeniem z główki próbował zaskoczyć Alissona Michail Antonio. Brazylijski bramkarz nie dał się pokonać napastnikowi Młotów i fenomenalnie sparował piłkę. W 15. minucie po szybkiej i nieszablonowej akcji sfaulowany na polu karnym został Mohamed Salah. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem w środek bramki Egipcjanin pokonał golkipera gości.

The Reds i West Ham w trakcie pierwszej połowy zaprezentowali futbol na najwyższym poziomie. Obie ekipy pracowali na wysokiej intensywności, aby wykreować sobie sytuację na zdobycie bramki. Tuż przed przerwą udało się to ostatecznie drużynie z Londynu. Świetna kontra zakończona golem po celnym uderzeniu z główki Jarroda Bowena doprowadziła do euforii kibiców Młotów.

Od początku drugiej części meczu Liverpool ruszył do ataku. W 53. minucie Mohamed Salah wyłożył "patelnię" Darwinowi Núñezowi, a ten huknął... obok bramki. Urugwajczyk powinien wykorzystać tę sytuację, lecz przymierzył z jedenastego metra tuż obok słupka. Darwin zrehabilitował się kilka minut później. Napastnik Liverpoolu fenomenalnie wykorzystał perfekcyjne podanie z głębi pola od Alexisa Mac Allistera, czym wprawił w ekstazę fanów na Anfield.

W 84. minucie golem na 3:1 Liverpool zamknął mecz. Najwyżej do główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczył Virgil van Dijk. Najbliżej bramki Młotów był wprowadzony kilka chwil wcześniej Diogo Jota, który pierwszy dopadł do piłki po odegraniu Holendra i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Sędzia: Chris Kavanagh