2:0 - Mohamed Salah (90+7')

Alisson - Alexander-Arnold, Konaté (67' Matip), Van Dijk, Tsimikas (62' Darwin) - Mac Allister, Gravenberch (62' Elliott), Szoboszlai - Díaz (81' Gomez), Jota, Salah

Everton

Pickford - Young, Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko - Onana (80' Danjuma), Garner, Docoure - Harrison (46' Keane), McNeil (46' Patterson), Calvert-Lewin (61' Beto)

Liverpool wygrał z Evertonem 2:0 po dwóch bramkach Mohameda Salaha. The Reds zgarnęli trzy punkty i przynajmniej na chwilę znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli Premier League.

Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Na Anfield oglądaliśmy spotkanie, w którym to Liverpool miał przewagę i dominował na boisku. The Reds stworzyli sobie kilka okazji do zdobyci bramki, ale nie potrafili ostatecznie umieścić piłki w siatce. Po pierwszej połowie na pochwałę zasługiwał środek pola, a w szczególności Ryan Gravenberch, który zanotował bardzo udany debiut od pierwszej minuty w Premier League.

Z kolei Everton był skoncentrowany na defensywie i nie potrafił do wykreować sobie dogodnych okazji do zdobycia bramki. Sytuacja gości skomplikowała się także pod koniec pierwszej połowy, gdy Ashley Young otrzymał drugą żółtą kartkę, co skutkowało czerwonym kartonikiem i wykluczeniem z gry.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a Liverpool cały czas dominował i próbował zdobyć bramkę. Ostatecznie udało się to dopiero w 75 minucie, gdy do bramki z rzutu karnego trafił Mohamed Salah. Jedenastka została podyktowana po tym jak Michael Keane zagrał rękę w polu karnym.

W dalszej części gry Liverpool nieco zwolnił, ale nadal szukał swoich okazji. Bliscy zdobycia bramki byli m.in. Diogo Jota, Harvey Elliott czy Dominik Szoboszlai, ale ostatecznie żaden z nich nie potrafił zdobyć gola.

Ta sztuka udała się jednak Mohamedowi Salahowi, który w 98 minucie podwyższył na 2:0. Egipcjanin wykończył podanie Darwina Núñeza, który świetnie napędził kontrę The Reds.

Sędzia: Craig Pawson