Nunez 35'
Salah 77'

Alisson; Alexander-Arnold (Gomez 89′), Konate, Van Dijk, Tsimikas; Mac Allister, Szoboszlai, Gravenberch (Elliott 59′); Salah, Jota (Gakpo 59′), Nunez (Endo 80′)

Turner; Niakhate, Boly (Awoniyi 69′), Murillo; Aurier, Mangala (Santos 83′), Sangare, Dominguez (Yates 69′), Aina (Toffolo 69′); Gibbs-White (Williams 83′), Elanga

Liverpool w zdecydowanym stylu pokonał dziś na Anfield z Nottingham Forest 3:0 po golach Joty, Darwina i Mo Salaha.

Gospodarze objęli prowadzenie po kontrze w 31. minucie rywalizacji. Salah dostrzegł wbiegającego w pole karnego Darwina, strzał Urugwajczyka został odbity przez Turnera, ale przy dobitce Joty, golkiper Forest był już bezradny.

W 35. minucie the Reds prowadzili już różnicą 2 bramek. Dominik Szoboszlai idealnym podaniem obsłużył Nuneza, a nasz napastnik z bliskiej odległości musiał jedynie dostawić nogę, by piłka znalazła drogę do siatki.

Podopieczni Kloppa nie zwolnili tempa po stracie bramek, strzałów z dystansu próbowali Gravenberch i Szoboszlai, lecz na posterunku za każdym razem był Turner.

Po pierwszej połowie the Reds prowadzili zatem różnicą 2 goli.

W 59. minucie na placu gry zameldował się Harvey Elliott i tuż po wejściu na boisko miał dobrą okazję po podaniu Szoboszlaia, ale ostatecznie piłka nie znalazła drogi do siatki.

W 77. minucie na długie podanie w kierunku Salaha zdecydował się Szoboszlai. Poza pole karne wyszedł Turner, jednak bramkarz Nottingham minął się z piłką, a Egipcjanin musiał jedynie z kilkunastu metrów skierować futbolówkę do pustej bramki.

W końcówce rywalizacji blisko honorowego trafienia byli podopieczni Coopera, lecz Elanga trafił z kilku metrów w poprzeczkę.

Z kolei w doliczonym czasie gry gola zdobył Gakpo po podaniu Elliotta, ale po interwencji VAR-u okazało się, że mieliśmy do czynienia z pozycją spaloną.