1:0 - Erling Haaland (27')
1:1 - Trent Alexander-Arnold (80')

Ederson - Walker, Dias, Aké, Rodri, Akanji, Foden, Álvarez, Bernardo Silva, Doku, Haaland

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas, Mac Allister (85' Endō), Szoboszlai (73' Gakpo), Jones (54' Gravenberch), Salah, Núñez (85' Elliott), Jota (54' Díaz)

Liverpool zremisował z ekipą Manchesteru City na ich terenie 1:1. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył w pierwszej połowie Erling Haaland. Gola wyrównującego zdobył na dziesięć minut przed końcem Trent Alexander-Arnold.

Meczem na Etihad Stadium pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem rozpoczęliśmy zmagania w Premier League po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej. TPierwsza połowa przebiegła na najwyższym piłkarskim poziomie. Po golu Erlinga Haalanda drużyna Manchesteru City w 27. minucie objęła prowadzenie w meczu. Norweg wykorzystał minimalną lukę w ustawieniu defensorów i silnym uderzeniem przy słupku uszczęśliwił kibiców gospodarzy. The Reds nie złożyli broni i jeszcze przed przerwą zdołali sobie wyklarować kilka ciekawych okazji, po których mógł paść gol.

Druga część meczu przebiegła z lekkim wskazaniem na Liverpool. To goście częściej operowali piłka pod bramką rywali i za wszelką cenę chcieli zdobyć wyrównującego gola. Udała im się ta sztuka w 80. minucie. Trent Alexander-Arnold sprytnym strzałem w długi róg zaskoczył defensywę Obywateli i samego Edersona między słupkami. Ekipa Machesteru City przycisnęła w końcówce, licząc na to, że uda się przechylić szansę zwycięstwa na swoją stronę. Osiem minut doliczonych przez arbitra spotkania nie pomogło, by wyłonić zwycięzcę i mecz zakończył się podziałem punktów.