1:1 - Mohamed Salah (76')
1:2 - Harvey Elliott (90+1')

Johnstone (Matthews 86′); Ward, Guehi, Andersen, Clyne; Richards, Lerma (Olise 67′); Hughes, Schlupp (Ahamada 84′), Ayew; Edouard (Mateta 46′)

Alisson; Alexander-Arnold, Quansah (Konate 57′), Van Dijk, Tsimikas; Endo (Gomez 46′), Szoboszlai (Elliott 74′), Gravenberch (Gakpo 57′); Salah, Diaz, Nunez (Jones 74′)

Liverpool pokonał dziś 2:1 Crystal Palace na Selhurst Park dzięki bramkom zdobytym przez Mohameda Salaha i Harveya Elliotta.

W 27. minucie Orły powinny wyjść na prowadzenie. Ayew zagrał piłkę do Lermy, który znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału, ale dobrą interwencją popisał się Alisson, piłka odbiła się jeszcze od słupka, lecz ostatecznie nie zatrzepotała w sieci Liverpoolu.

W 29. minucie Van Dijk nieprzepisowo powstrzymał w polu karnym Edouarda i Andy Madley podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Po długiej interwencji VAR-u okazało się, że kilka chwil wcześniej Endo był faulowany przez Hughesa, dlatego decyzja o 'wapnie' została anulowana.

Liverpool w pierwszej odsłonie grał wolno i ślamazarnie w ofensywie, akcje podopiecznych Kloppa były łatwe do rozszyfrowania.

W 56. minucie w polu karnym Liverpoolu, Mateta został sfaulowany przez Quansaha. Początkowo arbiter nie zauważył przewinienia, lecz po interwencji VAR-u, wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i Orły prowadziły 1:0.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Ayew i Palace musiało radzić sobie w osłabieniu.

W 77. minucie Jones zgrał w polu karnym piłkę do Salaha, futbolówka po uderzeniu Egipcjanina odbiła się od jednego z obrońców i zmyliła golkipera gospodarzy. Liverpool w końcu trafia do siatki!

W 91. minucie na próbę dryblingu zdecydował się Elliott, który odważnie ograł jednego z rywali, po czym uderzył z 17. metrów pokonując, wprowadzonego z ławki rezerwowych - Matthewsa.

Chwilę później kolejny gol dla the Reds. Ładną podcinką w polu karnym Palace popisał się Diaz, ale boczny arbiter zasygnalizował pozycję spaloną.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry perfekcyjną okazję na wyrównanie po rzucie wolnym mają podopieczni Hodgsona, ale strzał głową Andersena z kilku metrów wspaniale wybronił Alisson Becker!

Liverpool mimo słabej gry zwłaszcza w pierwszej połowie, wywozi komplet punktów z Londynu i przynajmniej na kilka godzin jest liderem Premier League!