0:2 - Diogo Jota (90')

Burnley

Trafford - Vitinho, O'Shea, Beyer, Taylor, Odobert, Bergen, Brownhill, Trésor (61' Gudmundsson), Foster (85' Redmond), Amdouni (85' Bruun Larsen)

Alisson - Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk, Gomez, Elliott (67' Jones), Endō, Gravenberch (67' Szoboszlai), Salah, Gakpo (67' Díaz), Núñez (84' Jota)

Liverpool długo się męczył, aby przypieczętować końcowy wynik 2:0 w konfrontacji z Burnley na Turf Moor. Zwycięstwo Czerwonych było całkowicie zasłużone, choć arbitrowie próbowali stać się głównymi aktorami dzisiejszego widowiska.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, znanego w Anglii jako Boxing Day piłkarze Liverpoolu zagrali na Turf Moor z drużyną Burnley. Do kadry meczowej The Reds wrócił po kontuzji Diogo Jota.

Wynik spotkania otworzył się już w szóstej minucie. Darwin Núñez po podaniu od Cody'ego Gakpo i strzale zza pola karnego w długi róg zapewnił Liverpoolowi prowadzenie na wczesnym etapie meczu. Przez długi okres pierwszej połowy podopieczni Jürgena Kloppa okupowali połowę i pole karne drużyny gospodarzy, jednak nie mogli ponownie umieścić piłki w siatce.

Na początku drugiej części spotkania Harvey Elliott trafił do siatki po koronkowej akcji wewnątrz pola karnego Burnley. Po długiej analizie VAR arbiter główny, Paul Tierney zdecydował się na zmianę decyzji i anulowanie gola. Mohamed Salah rzekomo stał na pozycji spalonej, uniemożliwiając widoczność bramkarzowi The Clarets.

Liverpool pomimo niezbyt efektownej gry potrafił sobie wykreować sytuacje strzeleckie, które przy większym szczęściu powinny zostać zamienione na gole. W doskonałej dyspozycji dzisiaj był bramkarz rywali, James Trafford. Wynik meczu ustalił bramką na 2:0 Diogo Jota, który sprytnym strzałem z ostrego kąta zmieścił futbolówkę pod nogami golkipera Burnley. Dla Portugalczyka było to 50. trafienie w barwach The Reds.