3:2 - Scen Botman (81')
4:2 - Mohamed Salah (86')

Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Gomez; Endo (Mac Allister 75′), Szoboszlai (Gravenberch 64′), Jones; Salah, Diaz (Gakpo 64′), Nunez (Jota 64′)

Dubravka; Livramento, Schar, Botman, Burn (Hall 82′); Guimaraes, Longstaff, Miley (Almiron 54′); Joelinton (Lascelles 82′), Gordon, Isak

Liverpool po pasjonującym i zapierającym momentami dech w piersiach meczu, wygrał z Newcastle United 4:2 na Anfield i jest wciąż liderem w Premier League!

Już w pierwszej akcji meczu gospodarzy byli blisko trafienia, kiedy Alexander-Arnold pokusił się o uderzenie z dystansu, lecz futbolówka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

W 11. minucie próbowali się odgryźć goście za sprawą strzału Mileya, ale Sroki uzyskały po tej akcji jedynie korner.

W 18. minucie po szybkim wypadzie the Reds gola strzelił Luis Diaz. Arbitrzy VAR dopatrzyli się jednak minimalnej pozycji spalonej u Darwina, zgrywającego piłkę do Kolumbijczyka.

Chwilę później mamy rzut karny dla Liverpoolu. W polu karnym nieprzepisowo zatrzymany był Diaz przez Botmana. Do wapna podszedł Salah, ale po słabym uderzeniu Egipcjanina piłkę odbił Dubravka, zaś dobitka Trenta pozostawiała wiele do życzenia.

W 27. minucie mocny strzał z dystansu Jonesa świetnie wybronił golkiper przyjezdnych.

W 36. minucie Darwin Nunez w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przegrywa pojedynek z Dubravką.

Chwilę później mamy gola dla podopiecznych Howe'a po główce Dana Burna, lecz VAR wskazał pozycję spaloną.

W 40. minucie na strzał z nieprawdopodobnej pozycji decyduje się Trent Alexander-Arnold. Po woleju z ostrego kąta piłka obiła słupek bramki Srok.

Po pierwszej połowie mimo nawałnicy mieczy na Anfield, niczym z ‚Gry o Tron’, Liverpool bezbramkowo remisował ze bezbarwnymi Srokami.

Na samym początku drugiej odsłony lider Premier League wreszcie dopiął swego. W 49. minucie Diaz świetnie odnalazł w polu karnym Darwina, który idealnie dograł futbolówkę do Salaha, a Egipcjanin z najbliżej odległości w końcu pokonał bramkarza Newcastle.

W 52. minucie powinno być 2:0. Tym razem to Salah asystował Nunezowi, ale świetną instynktowną interwencją popisuje się znów Dubravka.

Chwilę później konsternacja na Anfield. Kontra Newcastle, piłka wędruje do Isaka, który idealnie wkleił się pomiędzy obrońców Liverpoolu i pokonał Beckera.

W 74. minucie gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Salah wypatrzył dobrym podaniem Jotę, który wyłożył futbolówkę 'na tacy' Jonesowi, a Anglikowi pozostało jedynie wepchnąć piłkę do siatki.

W 78. minucie mamy 3:1 dla Liverpoolu! Salah kapitalnym, technicznym zagraniem obsłużył Gakpo. Holender nie trafił czysto w piłkę, ale zdołał skierować ją do sieci.

Sroki nie złożyły jednak broni. W 82. minucie po rzucie rożnym gola głową zdobył Botman.

W 85. minucie w polu karnym Newcastle po kontakcie z bramkarzem upadł Diogo Jota. Arbiter podyktował jedenastkę, znów podszedł do niej Salah, lecz tym razem się nie pomylił, ustalając wynik rywalizacji.

4:2 na Anfield i lider pozostaje nad rzeką Mersey!

Sędzia: Anthony Taylor