3:1 - Darwin Núñez (79')

Kelleher - Alexander-Arnold (46' Elliott), Quansah, van Dijk, Robertson (90+7' Tsimikas), Endō (90+6' McConnell), Mac Allister (90+6' Clark), Jones, Díaz, Núñez, Jota (82' Gakpo)

Burnley

Trafford - Assignon, O'Shea, Estève (80' Vitonho), Delcroix, Brownhill, Berge, Ramsey (80' Massengo), Odobert, Fofana, Amdouni (86' Larsen)

Liverpool pokonał ekipę Burnley 3:1. The Reds zachowali cierpliwość i koncentrację do ostatniego gwizdka, a efektem tego są trzy punkty.

The Reds objęli prowadzenie za sprawą Diogo Joty. Portugalczyk w 31. minucie został znakomicie obsłużony podaniem z rzutu rożnego przez Trenta Alexandra-Arnolda, a ten celnym uderzeniem z główki dał uciechę miejscowym kibicom. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy dostaliśmy dawkę negatywnych emocji. Bramkę wyrównującą stan spotkania zdobył po strzale głową Dara O'Shea.

Piłkarze Jürgena Kloppa musieli dokręcić śrubę, aby zdobyć komplet punktów w tym meczu. Po raz drugi na prowadzenie Liverpool wyszedł w 52. minucie. Luis Díaz sprytnie a zarazem przytomnie zachował się w polu karnym rywali. Wbiegł na krótki słupek i uderzył piłkę głową po dograniu od Harveya Elliotta. W 64. minucie wielką interwencją popisał się Caiomhin Kelleher. Irlandczyk wygrał pojedynek z Fofaną, a przy dobitce nie musiał brać udziału po kiepskim i niecelnym uderzeniu Odoberta.

Liverpool naciskał i dopiął swego w 79. minucie. Zdobywcą gola został Darwin Núñez, który przepięknym uderzeniem z główki w boczną cześć siatki pokonał Jamesa Trafforda. Trafienie Urugwajczyka było ostatnim akcentem tego meczu. Liverpool zdobył ważne trzy punkty, które ponownie wysuwają ich na prowadzenie w ligowej tabeli.