KRH
Towarzyski
19.07.2023 18:30
2:4

Liverpool w pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym pokonał przedstawiciela 2 Bundesligi - Karlsruher SC 4:2.

Czerwoni wyszli na prowadzenie w 3. minucie. Darwin znalazł się w polu karnym rywali, chciał dograć piłkę do Salaha, jednak futbolówka odbiła się od obrońców i przez nogi Egipcjanina wróciła do Urugwajczyka, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Gospodarze w 39. minucie doprowadzili do wyrównania. Caoimhína Kellehera pokonał Lars Stindl po świetnym uderzeniu z woleja z kilkunastu metrów. Nasz bramkarz nie miał kompletnie nic do powiedzenia przy tym strzale.

Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa rywalizacji.

W 50. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Junga. W 69. minucie podopieczni Kloppa wyrównali. Po dośrodkowaniu w pole karne, Diogo Jota zgrał piłkę głową do Gakpo, który z kilku metrów trafił do siatki.

W doliczonym czasie gry Portugalczyk zapisał na swoje konto 2 gole. Najpierw nasz napastnik wpadł w pole karne Karlsruher, 'zatańczył' z dwoma obrońcami i z bliskiej odległości pokonał golkipera rywala.

Minutę później Mac Allister świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Jotę, który w krótkim odstępie czasu po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Liverpool zwycięża 4:2.