GRF
Towarzyski
24.07.2023 13:00
4:4

0:1 Luis Díaz (22.) 1:1 Green (47.) 1:2 Darwin (50.) 1:3 Darwin (59.) 2:3 Petkov (67.) 3:3 (74. Sieb) 4:3 (77. Sieb) 4:4 Salah (89.)

Urbig - Asta (75. Abiama), Dietz, Jung (46. Michalski / 64. Haddadi), Itter, Meyerhöfer (64. Calhanoglu) - Wagner (75. Consbruch), Green (87. Raebiger) - Hrgota (87. Angleberger) - Srbeny (64. Sieb), Lemperle (64. Petkov)

Alisson (46. Adrian / 75. Marcelo Pitaluga) - Bradley (46. Gomez), Konaté (46. Matip), Van Dijk (46. Quansah), Robertson (46. Tsimikas) - Gakpo (46. McConnell), Alexander-Arnold (46. Jones 75. Scanlon) , Mac Allister (46.Elliott / 75. Clark) - Luis Díaz (46. Koumas / 75. Frauendorf), Diogo Jota (46. Salah), Doak (46. Darwin)

Liverpool wykonał kolejny krok w przygotowaniach do nowego sezonu.

Pierwsza połowa była mało atrakcyjna, najwięcej zagrożenia stwarzał Luis Diaz, który ustalił wynik połowy w 22. minucie po ładnej indywidualnej akcji.

Za to w drugiej połowie byliśmy świadkami istnego rolleroastera. W 47 minucie Green wpakował piłkę do bramki po błędzie wyjątkowo dziś słabego Adriana. Następnie dzięki dwóm bramkom Núñeza ( 50. minucie po podaniu Salaha, a w 59. minucie po ładnej akcji indywidualnej), druzyna Liverpoolu wyszła na prowadzenie. Jednak Liverpool tracił kolejne bramki po beznadziejnej postawie obrońców oraz bramkarza.

W 10 minut drużyna gospodarzy zdobyła 3 bramki, przeciwko obrońcom i bramkarzowi, którzy wciąż najwidoczniej byli myślami na wakacjach. W samej końcówce udało się Mohamedowi Salahowi doprowadzić do wyrównania i ustalić ostateczny rezultat meczu na 4:4. Na pewno największym plusem tego spotkania jest świetna współpraca Mo i Darwina, oraz bardzo dobra dyspozycja Luisa Diaza.