2:1 - Dominik Szoboszlai (70')
3:1 - Diogo Jota (89')

Kelleher - Jones (79' Bajčetić), Konaté, Quansah, Tsimikas (90+1' Chambers), Endō, Gravenberch (65' Szoboszlai), Elliott, Doak (65' Núñez), Jota, Gakpo

Stolarczyk - Pereira, Souttar, Coady, Justin, Akgün (65' Dewsbury-Hall), Choudhury, Casadei (57' Ndidi), Albrighton (64' Issahaku), Iheanacho (64' Daka), McAteer

Liverpool w drugiej połowie zaimponował skutecznością i pokonał ekipę Leicester City 3:1! Dzięki zwycięstwu nad Lisami podopieczni Jürgena Kloppa awansowali do kolejnej rundy Pucharu Ligi.

Drużyna gości lepiej weszła w mecz, czym potwierdzili trafieniem na 1:0 już w trzeciej minucie meczu. Po szybkiej kontrze Leicester City wyszło na prowadzenie po bramce Kaseya McAteera. Kilka minut później The Reds mogli doprowadzić do wyrównania, ale okazji nie wykorzystał Ben Doak, który trafił w poprzeczkę. The Reds kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce Lisów. Niestety nie na tyle skutecznie, by poważnie zatrudnić do pracy golkipera rywali.

W drugiej części meczu oglądaliśmy większą dominację Liverpoolu w każdym aspekcie gry. Zaczęło się od wyrównującego gola Cody'ego Gakpo w 48. minucie. Holender wewnątrz pola karnego zdołał się obrócić z piłką w kierunku bramki i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał stojącego w bramce Jakuba Stolarczyka. The Reds z każdą minutą napierali i kwestią czasu był drugi gol dla zawodników Jürgena Kloppa.

W 70. minucie fenomenalnym uderzeniem popisał się Dominik Szoboszlai. Wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Węgier huknął nie do obrony dla bramkarza rywali pod poprzeczkę. Liverpool za wszelką cenę nie chciał wypuścić zwycięstwa i postawił kropkę nad "i" w samej końcówce meczu po golu Diogo Joty. Portugalczyk sprytnym uderzeniem piętą pokonał golkipera Lisów i ustalił wynik spotkania na 3:1.