1:1 - Jarrell Quansah (39')
2:1 - Cameron Puertas (43')

Moris - Mac Allister, Burgess, Machida, Castro-Montes, Lazare (88' Ayensa), Sadiki, Lapoussin, Puertas, Nilsson (78' Rodriguez), Amoura (84' Rasmussen)

Kelleher - Bradley, Konaté (46' Gomez), Quansah, Chambers (63' Scanlon), Endō (46' Gravenberch), Jones, Elliott, Doak (63' Núñez), Gakpo, Gordon (75' McConnell)

Liverpool w eksperymentalnym składzie przegrywa w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy z Unionem Saint-Gilloise 1:2.

W 32. minucie spotkania gospodarze wyprowadzili akcję bramkową. Strata futbolówki przez Curtisa Jonesa była bardzo kosztowna. Z odbiorem nie zdążył Wataru Endō i Amoura po rajdzie przez pół boiska pokonał stojącego w bramce Kellehera.

Radość Belgów z prowadzenia nie trwała długo. Siedem minut później padł wyrównujący gol. Po lekkim zamieszaniu po rzucie różnym piłkę do siatki silnym strzałem posłał Jarrell Quansah.

Odpowiedź drużyny Unionu była natychmiastowa. W 43. minucie Cameron Puertas skierował futbolówkę do siatki. Przy lepszym ustawieniu i decyzji bramkarza Liverpoolu można było uniknąć straconej bramki w tej sytuacji.

Piłkarze The Reds w drugiej połowie nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką rywali. Mimo wprowadzenia kilku zawodników z ławki rezerwowych i poza okazałą przewagą w posiadaniu piłki przez zawodników Jürgena Kloppa sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Liverpool mimo porażki 1:2 mógł spać spokojnie, będąc pewnym awansu z grupy z pierwszego miejsca.