1:2 - Darwin Núñez (70')

Bournemouth

Radu - Smith (83' Aarons), Mepham, Zabarnyi, Kerkez, Scott (81' Moore), Billing (61' Tavernier), Semenyo (74' Brooks), Christie, Kluivert (74' Traoré), Solanke

Kelleher - Gomez, Matip, Quansah, Tsimikas, Endō (61' Alexander-Arnold), Szoboszlai (76' Gravenberch), Elliott (60' Núñez), Salah, Gakpo (81' Jota), Jones (61' Mac Allister)

Liverpool po trafieniach Cody'ego Gakpo i Darwina Núñeza wygrał na wyjeździe 2-1 z Bournemouth w czwartej rundzie Pucharu Ligi i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek.

W Dzień Wszystkich Świętych Liverpool zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu w Pucharze Ligi z popularnymi Wisienkami. Jürgen Klopp zdecydował się na wystawienie dość silnego składu. W formacji ofensywnej oglądaliśmy m.in. Mohameda Salaha, dla którego rozgrywki Carabao Cup w ostatnich latach były szansą na odpoczynek.

The Reds pomimo kiepskiej pogody na południu Anglii w pełni udowodnili swoją klasę na boisku. Wyraźnie przeważali umiejętnościami i z łatwością potrafili wykreować sobie dogodne sytuacje strzeleckie. W 31. minucie meczu zawodnicy Liverpoolu po trafieniu z bliskiej odległości przez Cody'ego Gakpo wyszli na prowadzenie i do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

Wiatr nie był sprzymierzeńcem żadnej z drużyn, ale to ekipa Wisienek potrafiła to wykorzystać w drugiej połowie. W 64. minucie futbolówka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego splatała figla Kelleherowi. Irlandczyk nie przeciął piłki w odpowiednim momencie, a ta spadła idealnie na głowę Justina Kluiverta, który z dwóch metrów skierował piłkę do siatki. Radość gospodarzy nie trwała długo. Sześć minut później Darwin Núñez popisał się fenomenalnym uderzeniem ze skraju pola karnego. Urugwajczyk zauważył kiepskie ustawienie bramkarza Wisienek i zaskoczył rywala nie sygnalizowanym strzałem pod poprzeczkę. Gol Darwina Núñeza ostudził zapędy gospodarzy i zamknął im drogę do awansu do ćwierćfinału Pucharu Ligi, do którego zameldowała się drużyna Liverpoolu.