0:2 - Luis Díaz (90+5')

Arsenal

Ramsdale; White, Saliba, Gabriel, Kiwior (Smith Rowe 88'); Jorginho (Nketiah 82'), Rice, Odegaard; Saka, Nelson (Martinelli 62'), Havertz (Trossard 88')

Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Quansah, Gomez; Mac Allister (Gravenberch 59′), Gakpo (Jota 59′), Jones (Clark 75′); Elliott (Bradley 75′), Diaz, Nunez

Liverpool dzięki samobójczej bramce Jakuba Kiwiora, a także trafieniu Luisa Díaza w doliczonym czasie gry, pokonał 2:0 Kanonierów, zapewniając sobie awans do 4 rundy FA Cup.

W 7. minucie pierwszy celny strzał ze strony gospodarzy, jednak uderzenie Havertza zatrzymał Alisson.

Chwilę później błąd w wyprowadzaniu piłki popełnił Joe Gomez, piłka w polu karnym znalazła się pod nogami Odegaarda, lecz uderzenie Norwega trafiło w poprzeczkę.

W 21. minucie pierwszy strzał oddaje Liverpool, jednak uderzenie głową Nuneza minęło lewy słupek bramki Ramsdale'a.

W 31. minucie po rzucie rożnym bliski szczęścia był Havertz, ale główkował minimalnie niecelnie.

Liverpool w pierwszej odsłonie był najbliżej gola w 45. minucie, kiedy po szybkim kontrataku Alexander-Arnold trafił w poprzeczkę.

W 51. minucie długim podaniem obsłużony został Saka, jednak Joe Gomez w kapitalnym stylu zatrzymał reprezentanta Anglii.

W 77. minucie po kapitalnej akcji gości, w poprzeczkę uderzył Luis Díaz.

W 80. minucie po dośrodkowaniu Trenta w pole karne, piłkę nieszczęśliwie głową uderzył Jakub Kiwior, zaskakując swojego bramkarza.

W doliczonym czasie gry szybką kontrę wyprowadzają the Reds. Darwin podaje do Joty, a ten obsługuje podaniem Luisa Díaza, natomiast Kolumbijczyk mocnym uderzeniem pod poprzeczkę stawia kropkę nad 'i'.

Liverpool nie niełatwym meczu zameldował się w kolejnej rundzie Pucharu Anglii!