1:1 - Curtis Jones (68')
2:1 - Cody Gakpo (71')

Kelleher - Bradley, Konaté, van Dijk, Gomez, Gravenberch (56' Gakpo), Mac Allister, Jones, Elliott (56' Núñez), Jota, Díaz

Leno - Castagne, Adarabioyo, Diop, Robinson, Reed (83' Lukić), Palhinha, Decordova-Reid, Pereira (72' Cairney), Willian (72' Wilson), Jiménez

Dwa gole w krótkim odstępie czasu w drugiej połowie przyniosły zwycięstwo The Reds w pierwszym meczu półfinałowym w Pucharze Ligi przeciwko Fulham. Pojedynek na Anfield zakończył się rezultatem 2:1.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Ligi Liverpool podejmował na własnym boisku ekipę Fulham. Czerwoni według bukmacherów byli zdecydowanym faworytem do awansu do finału.

Drużyna gości wyszła na prowadzenie w 19. minucie po błędzie Virgila van Dijka i niefrasobliwości w bramce Caoimhina Kellehera. Irlandczyk nie pomógł swoim kolegom interwencją po dość mizernym uderzeniu z bliskiej odległości Williana. Podopieczni Jürgena Kloppa poza ogromnym posiadaniem piłki nie mogli znaleźć drogi do bramki, nie mówiąc o wykreowaniu sytuacji, aby wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą.

Po dość obiecującym początku gry w drugiej połowie graczy Liverpoolu i kilku prób, choćby strzałów Ryana Gravenbercha nadszedł kolejny przestój w atakach. Do głosu doszli piłkarze Fulham, jednak błędy w podejmowaniu kluczowych decyzji pod polem karnym Kellehera kosztował ich znacznie więcej w kolejnej fazie meczu.

Wydawało się, że brak VAR-u w dzisiejszym spotkaniu nie będzie odczuwalny. A jednak. Arbiter David Coote nie podyktował ewidentnej jedenastki po odbiciu piłki ręką wewnątrz pola karnego przez obrońcę gości. Na szczęście Liverpool włączył drugi bieg i wrócił do gry.

Wyrównującego gola zdobył w 68. minucie Curtis Jones, który strzałem zza pola karnego zaskoczył defensywę londyńczyków i samego Bernda Leno w bramce. The Reds poszli za ciosem i już trzy minuty później świętowali trafienie na 2:1. Autorem gola był Cody Gakpo. Holender wykończył akcję strzałem z kilku metrów po wcześniejszym podaniu od Darwina Núñeza, dla którego była to druga asysta w tym meczu.

Urugwajczyk w tym meczu miał jeszcze dwie sytuacje, po których mógł zakończyć mecz z dubletem. Przynajmniej jedna z nich powinna być zamieniona na gola, ale kolejny raz w tym sezonie zawiodła skuteczność Darwina Núñeza. Mecz zakończył się zwycięstwem The Reds 2:1. I to zawodnicy Jürgena Kloppa są bliżej awansu do finału Carabao Cup.

Sędzia: David Coote