Gravenberch 90+5′

Alisson; Bradley, Konate (Van Dijk 55′), Quansah, Gomez (Robertson 55′); McConnell (Diaz 78′), Gravenberch, Jones (Szoboszlai 55′); Gakpo, Jota, Nunez (Alexander-Arnold 65′)

Long; Stacey, Hanley (Sorensen 61′), Gibson, McCallum (Giannoulis 83′); McLean, Nunez; Fassnacht (Gibbs 83′), Sara, Hernandez (Sainz 61′); Barnes (Idah 61′)

Liverpool wygrał na Anfield 5:2 z Norwich City w meczu 4 rundy Pucharu Anglii.

Sygnał do ataku dał na samym początku rywalizacji Cody Gakpo, ale jego uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką bramki Kanarków.

W 9. minucie gospodarze szybko przechwycili piłkę w pobliżu pola karnego Norwich, Darwin Núñez popisał się sprytnym strzałem, ale futbolówka odbiła się od słupka.

W 16. minucie Liverpool wychodzi na prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem w pole karne popisał się McConnell, a Curtis Jones strzałem głową pokonał Longa.

W 22. minucie konsternacja na Anfield. Po rzucie rożnym do wyrównania doprowadził Gibson, który wygrał pojedynek o piłkę z Gravenberchem i pokonał Alissona.

Przedstawiciel the Championship niedługo cieszył się takim obrotem sprawy. W 29. minucie świetną akcją prawą stroną zainicjował Conor Bradley, który obsłużył dobrym podaniem Darwina Núñeza, a Urugwajczyk dał the Reds prowadzenie.

W 36. minucie powinno być 3:1. Joe Gomez popisał się znakomitym dograniem w pole karne, Bradley wślizgiem zgrał piłkę do Gakpo, który z 10 metrów w idealnej sytuacji nie trafił nawet w światło bramki.

Chwilę później po stracie piłki Norwich na linii pola karnego, okazję miał jeszcze Gravenberch, lecz Holendrowi zabrakło precyzji.

Po pierwszej połowie podopieczni Kloppa prowadzili zatem 2:1.

W 53. minucie po długim, kilkudziesięciometrowym podaniu, błąd popełnił stoper Norwich, który głową zgrał piłkę do Diogo Joty, a jak wiadomo Portugalczyk nie zwykł marnować tego typu prezentów i trafił do siatki.

W 63. minucie rzut rożny dla gospodarzy. Szoboszlai dośrodkował idealnie na głowę Van Dijka, który wykorzystał błąd w kryciu Norwich i podwyższył prowadzenie Liverpoolu.

W 69. minucie chwilę radości w drugiej odsłonie ma sektor kibiców Kanarków. Na strzał z dystansu zdecydował się Sainz i zaskoczył Beckera.

W doliczonym czasie gry drugą asystę w dzisiejszym starciu zanotował Bradley. Młody obrońca w polu karnym zgrał piłkę do Gravenbercha, który z najbliższej odległości skierował głową piłkę do siatki.

Liverpool zwyciężył 5:2 i zameldował się w 5 rundzie Pucharu Anglii, gdzie na Anfield zagra ze zwycięzcą pary Southampton - Watford.

Kolejny mecz podopieczni Kloppa rozegrają w środę w ramach rozgrywek Premier League. Rywalem lidera na Anfield będzie Chelsea.