0:1 - Virgil van Dijk (118')

Chelsea

Petrovic; Gusto, Disasi, Colwill, Chilwell (Chalobah 113′); Caicedo, Fernandez; Palmer, Gallagher (Madueke 97′), Sterling (Nkunku 66′); Jackson (Mudryk 90′)

Kelleher; Bradley (Clark 72′), Konate (Quansah 105′), Van Dijk, Robertson (Tsimikas 87′); Endo, Mac Allister (McConnell 87′), Gravenberch (Gomez 28′); Elliott, Diaz, Gakpo (Danns 87′)

Liverpool zdobył dziś na Wembley Pucharu Ligi pokonując 1:0 Chelsea. Gola na wagę triumfu strzelił w końcowych fragmentach dogrywki Virgil van Dijk, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Kostasa Tsimikasa.

Pierwszy celny strzał ze strony Liverpoolu to uderzenie Mac Allistera, ale świetnie ustawiony Petrovic nie miał problemu z interwencją.

Chwilę później celny strzał oddał Luis Diaz, ale znakomitą obroną popisał się golkiper Chelsea.

W 20. minucie fenomenalną paradą popisuje się Caoimhin Kelleher, który wybronił strzał Palmera z kilku metrów.

W 23. minucie rywalizacji kontuzja po stronie Liverpoolu. Moises Caicedo w pojedynku przy linii bocznej zaatakował Ryana Gravenbercha, który nabawił się urazu kostki i na noszach musiał opuścić murawę stadionu Wembley. W jego miejsce na placu gry melduje się Gomez.

W 32. minucie gol dla Chelsea. Nicholas Jackson zagrał piłkę do Sterlinga, który uciekł Gomezowi i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Po interwencji VAR-u pokazało się, że asystujący był jednak na minimalnym spalonym.

W 39. minucie po dośrodkowaniu Robertsona, Cody Gakpo trafił głową w słupek.

W 44. minucie Luis Diaz podaje w polu karnym do Bradleya, ale strzał młodego piłkarza Liverpoolu został zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę The Blues.

Pierwsza połowa kończy się zatem bezbramkowym remisem.

W 59. minucie gola dla Liverpoolu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelił Van Dijk. Po analizie VAR-u okazało się, że w polu karnym rywala nieprzepisowo powstrzymywał Endo.

W 86. minucie przed kapitalną okazją na objęcie prowadzenie stają The Blues. Palmer obsłużył podaniem Gallaghera, który stanął oko w oko z Kelleherem. Górą w tym pojedynku był irlandzki golkiper Liverpoolu.

W doliczonym czasie gry Kelleher po raz kolejny popisuje się świetną interwencją, utrzymując swój zespół w grze.

W pierwszej połowie dogrywki niesamowitą okazję miał Jaydon Danns, ale strzał naszego młodzika, nad poprzeczkę wypiąstkował Petrovic.

W 115 minucie gry piłka po strzale głową Elliotta odbija się od słupka, dobitki próbuje Danns, ale ofiarnie interweniują obrońcy Chelsea i piłka pada łupem bramkarza.

W 118. minucie Liverpool zdobywa gola na wagę trofeum. Z rzutu rożnego dośrodkował Tsimikas, do piłki w polu karnym najwyżej wyskakuje Van Dijk i holenderski kolos zapewnił Czerwonym bezcenny triumf.

Sędzia: Chris Kavanagh