player
SHU
Sheffield United
Premier League
06.12.2023
20:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 958

100 piłkarzy, którzy wstrząsnęli The Kop: Bob Paisley

Pozycja w rankingu
56
Era 1939-1954
Pozycja Obrońca
Data urodzenia 1919-01-31
Miejsce urodzenia Hetton-le-Hole, County Durham
Przeszedł z Bishop Auckland
Odszedł do Zakończył karierę
Występy 278
Bramki 13

Życiorys

Z pewnością jest bardziej znany z dokonań w roli menadżera Liverpoolu, ale nie wolno zapominać, że Bob Paisley był bardzo znaczącą postacią w powojennej historii klubu. Zdobył FA Cup Amatorów z drużyną Bishop Auckland, a potem w wieku 20 lat w 1939 roku przeniósł się na Anfield Road, jednak musiał poczekać na zakończenie wojny z debiutem w barwach The Reds.

Gdy Liga Angielska wznowiła swoje rozgrywki w 1946 roku bardzo szybko zdobył miejsce jako podstawowy obrońca w drużynie, która sięgnęła po tytuł Mistrzów Anglii w pierwszym sezonie po wojnie. Jednak w 1950 roku, po tym jak zdobył bramkę w Półfinale FA Cup z Evertonem rozgrywanym na Maine Road, niespodziewanie nie było dla niego miejsca w podstawowym składzie na Finałowy mecz na Wembley.

Paisley zawsze ostro walczył, miał niezliczone pokłady sił i ducha, był bardzo lubiany wśród innych piłkarzy i wielu się obawiało, że odejdzie z klubu po tym, jak nie zagrał w finale. Na szczęście przekonano go, żeby pozostał, co trzeba uznać za jedno z kluczowych zdarzeń w historii klubu patrząc na jego dokonania w roli menadżera. Paisley grał w Liverpoolu do sezonu 1953/54, w którym to The Reds spadli z pierwszej ligi.

Od razu po zakończeniu kariery zaoferowano mu pracę w sztabie szkoleniowym, a reszta to już historia. Dokonania Paisley'a na stanowisku menadżera może i trochę przyćmiły jego piłkarską karierę, ale sumując obie kariery to chyba nie było lepszego człowieka, który tak wspaniale służyłby Liverpoolowi w całej historii klubu.

Osiągnięcia: Mistrzostwo Anglii (1946/47)

Słynny fakt: Zdobył bramkę w Półfinale FA Cup, jednak zabrakło dla niego miejsca w składzie na Finał.

Ciekawostka: Albert Stubbins musiał namawiać Paisleya do pozostanie na Anfield, po tym jak Bob nie zagrał w Finale FA Cup.