Osób online 903

100 piłkarzy, którzy wstrząsnęli The Kop: Peter Crouch

Pozycja w rankingu
73
Era 2005-2008
Pozycja Napastnik
Data urodzenia 1981-01-30
Miejsce urodzenia Macclesfield
Przeszedł z Southampton
Odszedł do Portsmouth
Występy 124
Bramki 41

Życiorys

Trzeba szczerze przyznać, że wiele osób wątpiło w przydatność Petera Croucha do zespołu, gdy Rafa Benitez ustalił angielskiego napastnika za swój główny cel transferowy latem 2005 roku. Mierzący prawie dwa metry napastnik wcześniej występował w Tottenhamie, QPR, Portsmouth, Aston Villi i Norwich miał bardzo udany sezon za sobą w Southamptonie i sprawił Jamiemu Carragherowi wiele kłopotów w styczniowym spotkaniu obydwu drużyn na St. Mary's Stadium. Został nawet powołany do Reprezentacji Anglii, jednak wielu kibiców wątpiło, czy on jest dobrym piłkarzem dla Liverpoolu.

Jednak minął rok i Crouch stał się jednym z ulubieńców kibiców z Anfield Road, po tym jak zaimponował wszystkim w swoim pierwszym sezonie w barwach The Reds. Jak na tak wielkiego piłkarza jest wspaniale wyszkolony technicznie, a jego umiejętność przytrzymania piłki, gdy czeka na wsparcie kolegów jest nieoceniona. Swojego pierwszego gola dla The Reds zdobył dopiero w grudniu, ale kibice wspierali go w tym trudnym okresie bez bramek i potem odpłacił im się w wspaniałym stylu, zdobywając gola w meczu z Evertonem i jedyną bramkę w spotkaniu FA Cup przeciwko Manchesterowi United. Ten gol wstrząsnął The Kop, ponieważ dzięki niemu MU zostało pokonane po raz pierwszy od 85 lat w FA Cup przez Liverpool.

Crouchy zakończył sezon jako zdobywca FA Cup, po czym pojechał do Niemiec na Mistrzostwa Świata. Przez kolejne dwa lata służył klubowi, jak tylko umiał, jednak sprowadzenie Fernando Torresa ograniczyło ilość jego występów w pierwszym zespole, więc w 2008 roku zdecydował się na odejście do prowadzonego wówczas przez Harry'ego Redknappa Portsmouth.

Osiągnięcia: FA Cup (2006), Tarcza Wspólnoty (2006)

Słynny fakt: Zdobył gola w meczu FA Cup przeciwko Manchesterowi United.

Ciekawostka: Kiedyś był chłopcem do podawania piłek w Chelsea

- Peter Crouch jest piłkarzem sprowadzonym do wykonywania konkretnego zadania. John Toshack był takim samym zawodnikiem w drużynie Billa Shankly'ego i obaj gracze są do siebie bardzo podobni. Potrafi przytrzymać piłkę, przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika i robił to naprawdę dobrze. - Chris Bascombe na temat Petera Croucha