player
LIV
Liverpool
Europa League
30.11.2023
21:00
LAS
LASK
 
Osób online 823

100 piłkarzy, którzy wstrząsnęli The Kop: Brian Hall

Pozycja w rankingu
75
Era 1968-1976
Pozycja Pomocnik
Data urodzenia 1946-11-22
Miejsce urodzenia Glasgow
Przeszedł z Uniwersytet
Odszedł do Plymouth Argyle
Występy 222
Bramki 21

Życiorys

Brian Hall ukończył Uniwersytet w Manchesterze, a kontrakt z Liverpoolem podpisał w lipcu 1968 roku, gdy miał 22 lata. Przybył, gdy w klubie był okres zmian i na początku lat siedemdziesiątych przebił się do pierwszej drużyny po wcześniejszej bardzo dobrej grze w rezerwach.

Nie imponował posturą, ale miał lwie serce, był niezwykle walecznym pomocnikiem, którego wytrzymałość i ilość pracy wykonywanej na boisku spowodowały, że był bardzo przydatnym zawodnikiem w wielkiej drużynie Billa Shankly'ego. Jego niski wzrost i akademicka przeszłość spowodowały, że zyskał przydomek "Little Bamber" i w sezonie 1970/71 stał się podstawowym zawodnikiem Liverpoolu. Zdobył gola w półfinałowym zwycięskim meczu FA Cup z Evertonem na Old Trafford i zagrał w przegranym Finale z Arsenalem. Jednak trzy lata później zrekompensował sobie tamto niepowodzenie i zdobył pierwszą bramkę w rewanżowym półfinale z Leicester i ostatecznie wygrał FA Cup w 1974 roku.

W poprzednim sezonie był w składzie zespołu, który sięgnął po Mistrzostwo Anglii i Puchar UEFA, jednak nie został powołany do Reprezentacji Szkocji na Finały Mistrzostw Świata w Zachodnich Niemczech przez Williego Ormonda. Szybki rozwój Jimmy'ego Case'a spowodował, że Brian Hall stracił miejsce w składzie w połowie sezonu 1975/76 i po zakończeniu rozgrywek odszedł do Plymouth Agryle. Zakończył karierę w Burnley, a potem wrócił na Anfield jako szef public relations. Bardzo dobry pracownik klubu nie tylko jako piłkarz.

Osiągnięcia: Mistrzostwo Anglii (1972/73), FA Cup (1974), Puchar UEFA (1973), Tarcza Dobroczynności (1794)

Słynny fakt: Strzelił gola w dwóch półfinałach FA Cup w latach siedemdziesiątych.

Ciekawostka: Pracował w szkole i lokalnym rządzie po zakończeniu kariery piłkarskiej.

- Gdy spojrzy się na Briana Halla to wygląda on jak bibliotekarz, bądź bankier, ale na boisku zawsze walczył bardzo twardo i używał techniki w czasach, gdy można było kopać się po nogach. - John Bishop na temat Briana Halla