Osób online 1004

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
100

Opis

Zdarzenie otwierające serię 100 ważnych wspomnień Liverpoolu to dzień, w którym Steven Gerrard spotkał się z królową angielską, Elżbietą II w pałacu Buckingham i odebrał odznaczenie Member of The British Empire. Miało to miejsce 21 marca 2007 roku.


Kapitan Liverpoolu został uhonorowany za podniesienie na duchu i poprowadzenie do zwycięstwa swojej drużyny w finale Ligi Mistrzów w 2005 roku. The Reds przegrywali 3:0 do przerwy, ale udało im się odwrócić losy meczu i pokonali Milan w karnych. Kiedy Rafa Benitez dowiedział się, że Gerrard odbierze odznaczenie MBE, trener Liverpoolu powiedział:

- Każdy powinien być z niego bardzo dumny, ale wydaje mi się, że jest to po części nagroda dla całego klubu, kibiców, kolegów z drużyny i trenerów. - W piłce nożnej nie można wyróżnić tylko jednego piłkarza. Steven jest w tym klubie od lat i na każdym etapie w Akademii i Melwood miał różnych trenerów, ale kibice zawsze byli razem z nim. Nie można grać na takim poziomie bez przerwy, jeśli nie ma się za sobą poparcia tylu ludzi.