Osób online 1308

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
15

Po pokonaniu Hibernian, Ralu Sociedad, Śląska Wrocław, Dynama Dresden i Barcelony na drodze do finału Pucharu UEFA w 1976 roku, Liverpool podejmował na Anfield FC Bruges, w pierwszym meczu finałowym.

To była kolejna magiczna noc na Anfield. Niestety, rozśpiewane The Kop szybko zostało uciszone przez gości, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie już po 15 minutach spotkania.

W przerwie Bob Paisley zdecydował się wprowadzić na boisko Jimmy’ego Case’a za Johna Toshacka. Ta zmiana miała przynieść poprawę gry Liverpoolu, ale żadnej zmiany nie było widać aż do 59 minuty, kiedy Ray Kennedy rozpoczął strzelanie dla The Reds pięknym strzałem w róg bramki ze skraju pola karnego.

Pięć minut później Liverpool był już na prowadzeniu. Najpierw Jimmy Case dobił piłkę do siatki po tym, jak odbiła się od słupka po strzale Raya Kennedy’ego, a kilka chwil później faulowany w polu karnym był Steve Heighway. Przy wykonywaniu jedenastki nie pomylił się Kevin Keegan i posłał piłkę w inny róg, niż rzucił się bramkarz Bruges, Jensen.

Skład Liverpoolu: Ray Clemence, Phil Neal, Tommy Smith, Phil Thompson, Ray Kennedy, Emlyn Hughes, Kevin Keegan, David Fairclough, Steve Heighway, John Toshack, Ian Callaghan

Kilka tygodni później Liverpool pojechał do Bruges na mecz rewanżowy i to spotkanie także dostarczyło kibicom wielu emocji. Najpierw gospodarze wyszli na prowadzenie po rzucie karnym i w tym momencie to oni zdobyliby puchar dzięki 2 bramkom na wyjeździe. Kevin Keegan wyrównał na 1:1 i ten gol dał Liverpoolowi drugi w historii triumf Pucharze UEFA.