Osób online 1127

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
32

Opis

Zwycięstwo to zwycięstwo, choć zdarzają się zwycięstwa mniej lub bardziej spektakularne. Pod numerem 32 serii „100 Ważnych wydarzeń z historii Liverpoolu” znajduje się zwycięstwo, o którym do dziś się pamięta i śpiewa na Anfield, czyli 7-0 ze Spurs w sezonie 1978/79. Zapraszamy do lektury!

2 września 1978 Tottenham wraz z Ricardo Villą i Osvaldo Ardilesem, którzy wciąż czuli smak zdobycia Mistrzostwa Świata z Argentyną na minionym Mundialu przybył na Anfield, by rozegrać mecz ligowy, lecz chyba nikt wtedy nie spodziewał się, że gospodarze będą aż tak niegościnni dla gości. Gole zaczęły padać już w 10. minucie, kiedy to Kenny Dalglish płaskim strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych Barry'ego Dainesa; King Kenny był również autorem drugiego trafienia dla Liverpoolu w 22. minucie. Trzeci gol padł łupem Ray'a Kennedy'ego, który umieścił piłkę w bramce głową po dośrodkowaniu Terry'ego McDermotta. Cztery minuty po przerwie David Johnson podwyższył wynik na 4-0, dobijając uderzenie Kenny'ego Dalglisha.Dziesięć minut później Johnson po raz drugi wpisał się na listę strzelców, niewiele przed tym, jak Phil Neal wykorzystał rzut karny po faulu na Heighway'u w polu karnym. Na trzynaście minut przed końcem spotkania Liverpool wciąż parł do przodu, zaś kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie mogli być świadkami jednego z najpiękniejszych uderzeń, jakie kiedykolwiek miały miejsce na Anfield Road. Dalglish znalazł Johnsona z prawej strony, który przerzucił piłkę na lewą flankę do pędzącego nią Heighway'a. Ten zaś z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne, gdzie potężnym strzałem głową formalności dopełnił nabiegający McDermott.

Naprawdę niesamowity gol w naprawdę niesamowitym meczu!Liverpool: Ray Clemence, Phil Neal, Alan Kennedy, Phil Thompson, Ray Kennedy, Emlyn Hughes, Kenny Dalglish, Jimmy Case, Steve Heighway, Terry McDermott, Graeme Souness.

Bramki:
Kenny Dalglish (8) (20)
Ray Kennedy (28)
David Johnson (48) (58)
Phil Neal (64 pen)
Terry McDermott (76)