Osób online 1165

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
34

Opis

W 1892 roku, po odłączeniu się od Evertonu Johna Houldinga, powstał Liverpool Football Club. Houlding został z zaledwie trzema zawodnikami pierwszego składu i garstką oddanych kibiców. Pierwszego września 1892 roku, nowy klub rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz i to wydarzenie zajmuje miejsce 35. na liście Ważnych Wspomnień Liverpoolu.

Data ta wpisała się na zawsze w dopiero tworzącą się historię Liverpoolu. Zespół z Anfield podejmował wtedy u siebie w meczu towarzyskim Rotherham i dosyć niespodziewanie gospodarze wygrali 7:1.

Malcolm McVean zdobył historycznego pierwszego gola dla Liverpoolu w pierwszej połowie, a potem dwie bramki dołożył Arthur Kelvin, trzy Tom Wyllie i jedną John Miller.

Skład Liverpoolu: Sidney Ross, Andrew Hannah, Duncan McLean, James Kelso, McQueen, James McBride, Tom Wyllie, Smith, John Miller, Malcolm McVean and Arthur Kelvin

23 września 1892 Liverpool rozegrał swój pierwszy mecz o stawkę. The Reds zmierzyli się wtedy z lokalnym rywalem, Higher Walton i wygrali 8:0, co oglądało około 200 fanów.