Osób online 1046

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
51

Opis

Przedstawiamy państwu kolejną część z serii „100 Ważnych Wspomnień z historii LFC”. Pod numerem 51 znajduje się wspaniały wieczór na Anfield,podczas którego po długiej przerwie na ławkę trenerską powrócił Gerarda Houllier.

13 października 2001r. sobotnie popołudnie na Anfield, Liverpool podejmował Leeds United. The Reds przegrywali do przerwy 1-0 po bramce, którą strzelił Harry Kewell.

W drugiej połowie na ławce zabrakło trenera Gerarda Houllier'a, który został odwieziony do szpitala, gdzie po wnikliwej analizie jego aorty został poddany 11 godzinnej operacji.

Phil Thompson pod nieobecność Houlliera poprowadził zespół do drugiego etapu Champions League jak również utrzymał The Reds na szczycie Premiership.

Pięć miesięcy po operacji, podczas wspaniałej nocy na Anfield, Gerard Houllier powrócił na ławkę i zainspirował zespół do przyprawienia widzów o dreszczyk emocji poprzez zwycięstwo 2-0 nad AS Roma.

Gracze przygotowywali się przed grą w meczu w hotelu, gdy niespodziewanie zjawił się trener, który zadziwił zawodników, ponieważ wszyscy spodziewali się jego powrotu za kilka tygodni.

Tej nocy, która stała jednym z najwspanialszych europejskich wieczorów na Anfield, Liverpool prowadzony przez Houlliera po raz pierwszy od pięciu miesięcy przerwy, wyeliminował mistrzów Włoch wygrywając 2-0 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

Tego wieczoru po powrocie Houlliera, dziennikarz BBC Sport Phil McNulty pamięta to wydarzenie doskonale:

- Jego wejście było taktycznym znakiem mistrzowskiego pociągnięcia, które ożywiło poczynania piłkarskiego giganta, który upadł po drodze. On nie jest człowiekiem, który chętnie staje w świetle reflektorów, ale nie może być żadnych wątpliwości, że jego decyzja o powrocie na ukochane Anfield była decydującym elementem w potyczce z AS Roma.

Liverpool: Dudek, Carragher, Henchoz, Hyypia, Xavier, Murphy, Gerrard, Riise, Smicer (McAllister 89), Litmanen (Biscan 87), Heskey.
Rezerwa: Baros, Barmby, Diomede, Wright, Arphexad

Roma: Antonioli, Panucci, Samuel, Aldair, Tommasi, Assuncao (Cassano 69), Emerson, Lima (Montella 45), Candela, Totti, Batistuta (Delvecchio 45).
Rezerwa: Zago, Zebina, Guigou, Pelizzoli.