Osób online 1168

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
55

Opis

W ostatnim meczu First Division w sezonie 1946/47 Liverpool pokonał Wolves. Strzelcami bramek byli Stubbins i Balmer, a the Reds zwyciężyli 2-1. Wynik ten dał Liverpoolowi pierwsze mistrzostwo od 1923 roku, a całe Merseyside świętowało zdobycie dwóch trofeów jednego dnia.

Pomimo tego, iż Liverpool zagrał swój ostatni mecz w sezonie, musiał czekać dwa tygodnie, by przekonać się, czy Stoke (drużyna mająca szansę na wygranie ligi) pokona Sheffield United.

Długo oczekiwana przerwa w lidze piłkarskiej skończyła się we wrześniu 1946 po tym, jak zarządzono wstrzymanie rozgrywek z powodu wybuchu II Wojny Światowej. Przedwojenny kapitan Matt Busby odszedł do Manchesteru United jako menedżer, ale w Liverpoolu pojawiły się nowe twarze, jak Bob Paisley czy Billy Liddell.

Jednakże z powodu jednej z najbardziej srogich zim w Anglii sezon 1946/47 przedłużył się do lata, a losy mistrzostwa miały się rozstrzygnąć 14 czerwca 1947 na Bramall Lane, kiedy Sheffield United gościło Stoke City.

Tego samego wieczora Liverpool grał z Evertonem w finale Senior Cup i tuż przed końcowym gwizdkiem ogłoszono na stadionie, że Sheffield pokonało Stoke. Fani na Anfield eksplodowali radością i świętowali zdobycie dwóch pucharów, bo the Reds ograli Everton 2-1. Na boisku zaroiło się od świętujących kibiców.

Z wcześniej zdobytym Lancashire Senior Cup był to niezapomniany sezon w potrójnej koronie. Dwudziestu sześciu graczy brało udział w rozgrywkach w sezonie 1946/47 i wspólnie z dyrektorem Billem McConnellem i menadżerem Georgem Kayem zapisali się na stałe w historii klubu z Anfield.

Oto cała kadra dwudziestu sześciu graczy, grających wówczas dla Liverpoolu:
Jim Harley, Cyril Sidlow, Phil Taylor, Jack Balmer, Laurie Hughes, Bernard Ramsden, Bill Jones, Berry Nieuwenhuys, Len Carney, Eddie Spicer, Robert Priday, Harry Eastham, William Watkinson, Charlie Ashcroft, Tommy McLeod, George Kaye, Billy Liddell, Willie Fagan, Bob Paisley, Ray Lambert, Tom Bush, Stan Palk, Albert Stubbins, Cyril Done, Ray Minshull, John Easdale.