Osób online 1100

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
58

Opis

Kolejny dzień, kolejny odcinek z serii „100 Ważnych Wspomnień z historii LFC”. Pod numerem 58 kryje się porażka w finale Ligi Mistrzów z 2007 roku z drużyną AC Milan.

24 maja 2007 roku, Liverpool został pokonany przez Włochów z Mediolanu w finałowym spotkaniu o puchar Ligi Mistrzów, rozgrywanym na Stadionie Olimpijskim w Atenach. Niestety, po tym meczu nie mogliśmy jeszcze śpiewać ”We've won it six times”, a to za sprawą dwóch szczęśliwych trafień Filippo Inzaghiego, które dały jego drużynie Puchar Mistrzów. Mimo wyniku, paradoksalnie to Liverpool był stroną lepiej prezentującą się na boisku – za Anglikami przemawiała większa ilość szans bramkowych i lepsze posiadanie piłki. Honorową bramkę dla Czerwonych zdobył Dirk Kuyt.

Tym samym można powiedzieć, że Włosi zrewanżowali się Liverpoolowi za finał sprzed dwóch lat, kiedy to The Reds najpierw doprowadzili po przerwie do remisu 3-3, zaś w karnych zwyciężyli 3-2.


Kliknij w podane niżej linki, by przypomnieć sobie emocje związane z owym finałem:

Raport meczowy
Zdjęcia fanów
Reakcja pomeczowa
Cierpienie i szaleństwo w stolicy Grecji – Alex Malone podróżuje do Aten

AC Milan:
Dida, Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski (Kaladze 79), Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf (Favalli 90), Kaka, Inzaghi (Gilardino 88).
Niewykorzystane zmiany: Kalac, Cafu, Serginho, Brocchi.
Kartki: Gattuso, Jankulovski.
Bramki: Inzaghi 45, 82.

Liverpool FC:
Reina, Finnan (Arbeloa 88), Carragher, Agger, Riise, Pennant, Alonso, Mascherano (Crouch 78), Zenden (Kewell 59), Gerrard, Kuyt.
Niewykorzystane zmiany: Dudek, Hyypia, Gonzalez, Bellamy.
Kartki: Mascherano, Carragher.
Bramki: Kuyt 89.

Frekwencja: 74,000
Sędzia: Herbert Fandel (Niemcy).