Osób online 1101

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
95

Opis

Wielu ludzi pamięta nasze wspaniałe zwycięstwo nad Newcastle 4-3 kilka sezonów temu, utrzymując, że to jeden z najlepszych meczów w historii Premier League, ale nie należy zapominać o sezonie 1909/10, gdy 22.000 fanów zgromadzonych na Anfield przeżywało jeszcze większe emocje podczas meczu z tym samym przeciwnikiem. Liverpool w tym sezonie do końca walczył o mistrzostwo, mając jedynie 5 punktów mniej niż późniejsi mistrzowie, Aston Villa.

Mimo tego, 4-tego grudnia roku 1909, Liverpool pokonał Newcastle 6-5 przegrywając 5-2 do przerwy. Arthur Goddard, James Stewart i dobra gra Ronalda Orra i Jacka Parkisona pozwoliły the Reds wygrać ten jeden z najbardziej emocjonujących meczów w historii futbolu. Newcastle zakończyło sezon 1909/10 na czwartym miejscu, jedynie 3 punkty za Liverpoolem.

To był także sezon, gdy Liverpool pokonał na Old Trafford Manchester United 4-3 na rozpoczęcie sezonu! Fernando Torresem tamtych czasów był Jack Parkinson, który strzelił 30 bramek w 31 występach w tamtym sezonie.

Drużyna Liverpoolu, która wygrała 6-5 z Newcastle

Sam Hardy, Tom Chorlton, Tom Rogers, Robbie Robinson, James Harrop, James Bradley, Arthur Goddard, James Stewart, Jack Parkinson, Ronald Orr, John McDonald