13.05.2024
21:00

Osób online 1030

Rezerwy remisują z Wigan

Rezerwy Liverpoolu przedłużyły swoją passę do 6 spotkań z rzędu bez porażki i dziś zanotowały remis 2-2 z Wigan. Bramki dla podopiecznych Abletta strzelali Victor Palsson i Vincent Weijl. Dla rywali po rzucie karnym trafił Callum McManaman i były gracz Akademii Liverpoolu Jon Routledge.

Dobrą wiadomością dla rezerw był powrót do gry Krisztiana Nemetha, który pauzował kilka tygodni z powodu kontuzji kości policzkowej.

Węgierski napastnik wyszedł na to spotkanie w wyjściowej jedenastce.

Goście objęli prowadzenie po trafieniu McManamana z rzutu karnego po faulu Kelly'ego.

W 22 minucie swoją wielką szansę na uczczenie come-backu golem miał Nemeth, ale zabrakło mu szczęścia.

Na odpowiedź Liverpoolu jednak nie czekaliśmy długo.

Jay Spearing zainicjował akcję podając piłkę do Nemetha w pole karne, która odbiła się jeszcze od bramkarza Mika Pollitta, ale przy dobitce Palssona był on bez szans.

W 44 minucie rywal znów prowadził. Błąd popełnił San Jose, co zemściło się golem Routledge'a.

10 minut po wznowieniu drugiej połowy znów akcję zainicjował Spearing a ostatecznym skutecznym egzekutorem był Holender - Vincent Weijl.

Na 20 minut przed końcem zmęczonego Nemetha zastąpił Lauri Dalla Valle.

Fiński napastnik, który zdobył 14 bramek w tym sezonie w drużynie Hughie McAuley'a, mógł zostać bohaterem zawodów, ale jego strzał w 76 minucie został zablokowany.

Obydwie ekipy miały jeszcze szansę na zmiany wyniku, ale ten ostatecznie nie uległ już zmianie.

Skład Liverpoolu: Dean Bouzanis, Martin Kelly, Emiliano Insua, Mikel San Jose Dominguez, Ronald Huth (Ryan Crowther 65), Steven Irwin, Daniel Pacheco, Jay Spearing, Krisztian Nemeth (Lauri Dalla Valle 70), Victor Palsson, Vincent Weijl (Gary Mackay-Steven 80).

Gracz meczu:: Jay Spearing, który miał udział przy 2 bramkach dla The Reds. Ponadto był niezmordowany na boisku przez cały mecz.